10 دانشگاه ترکیه در لیست برترین دانشگاه های جهان قرار گرفتند!

10 دانشگاه ترکیه در لیست برترین دانشگاه های جهان قرار گرفتند!

بسیاری ازشما که قصد سفر با تور ترکیه را می کنید، در این بین ممکن است از نقاط مختلف شهر دیدن کنید، و اگر خیلی کنجکاو باشید درباره همه چیز ترکیه اطلاعات جمع آوری می کنید که از مکان های دیدنی، جاذبه های گردشگری، آثار باستانی، و یا تاریخ آن، تحیقیق می کنید؛ حتی در صورتی علاقه شدیدی به آن شهر یا کشور داشته باشید، کنکاوی درباره دانشگاه های آن شهر یا کشور و یا تحصیل در آنجا را در اولویت های خود قرار می دهید که اگر روزی روزگاری قصد اقامت همیشگی داشتید، از وضعیت تحصیل آن مکان خبر داشته باشید. که در حال حاضر منظور ما ترکیه می باشد.

10 دانشگاه ترکیه در لیست برترین دانشگاه های جهان قرار گرفتند!

حال در این باره ما شما را در این زمینه راهنمایی می کنیم، و لیستی از 10 دانشگاه برتر ترکیه را به شما معرفی می کنیم، که در لیست دانشگاه های برتر جهان قرار گرفته اند. به این ترتیب که دانشگاه های فنی خاورمیانه، استانبول، حاجت تپه، آنکارا، فنی استانبول، اگه، بوغازایچی، بیلکنت، غازی و ۹ ایلول که از دانشگاه های جای گرفته در این لیست هستند.

لیست مورد نظر که 10 دانشگاه برتر ترکیه در آن قرار گرفته اند، چندین معیار را در نظر گرفته بود یا به عبارتی استانداردهایی را برای برتر شدن باید دارا می بودند، از جمله کیفیت آموزشی، میزان استخدام فارغ التحصیلان، کارآفرینی فارغ التحصیلان و نظایر آن که بر این طبق رده بندی شده بودند و نیز 1000 دانشگاه دیگر از مناطق دیگر جهان هم در این لیست قرار گرفته بودند. نام دانشگاه فنی خاورمیانه در آنکارا موسوم به (ODTÜ) در رده پانصدم دانشگاه های برتر جهان قرار گرفته است. ۱۵ یا تقریبا به اندازه 20 دانشگاه در رده اول این لیست هزارتایی هستند که همه آن ها 20 تا معلق به دانشگاه های ایالات متحده آمریکا می باشند. در این فهرست بندی نام دانشگاه هاروارد آمریکا بار دیگر در راس برترین دانشگاه های جهان ثبت شد. دانشگاه استنفورد بینه نیز در رده دوم برترین دانشگاه های جهان رده بندی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *