کوه کلیمانجارو

کوه کلیمانجارو ، آتشفشانی خاموش در کشور تانزانیا است.کوهی لند با قله ای تخت و پوشیده از برف. دامنه ای این کوه پوشیده شده علف و گیاهان سرسبزی است که زیستگاه حیوانات گوناگون می باشد. قله ای کوه 5892 متر بالاتر از سطح دریا می باشد. همین امر باعث شده تا این قله بلندترین نقطه آفریقا محسوب شود. همچنین این کوه بزرگترین کوه مستقل جهان شناخته شده است.

یکی از عجیب ترین نکات کلیمانجارو نزدیکی آن به خط استوا است ، در حالی که قله آن پوشیده شده از برف می باشد. این کوه در دشتی پهناور و بزرگ قرار گرفته است که از هر نقطه قابل مشاهده می باشد. علاوه بر این کوه کلیمانجارو اصلی ترین جاذبه توریستی منطقه می باشد. هر ساله تعداد زیادی گردشگر از سراسر دنیا مخصوصا کوه نوردان برای بالا رفتن از این کوه به این منطقه سفر میکنند.

دانستنی های کلیمانجارو

مسیر صعود به کوه سخت نیست و نیاز به مهارت خاصی ندارد اما نمیتوان آن را یک پیاده روی ساده نیز دانست. برای رسیدن به قله 6 راه صعود وجود دارد که هرکدام از آنها بین 4 تا 9 روز زمانبر است. هرچه زمان صعود بیشتر باشد مسیر صعود راحت تر است. اما باید به این نکته توجه داشته باشید که با انتخاب هرکدام از این مسیرها باید در بین را حتما کمپ بزنید ، زیرا این کوه دارای جاذبه های زیبایی می باشد که نباید آنها را از دست بدهید. در ابتدای مسیر به دلیل حرکت در جنگل هوای گرم و دلچسبی را شاهد هستید اما رفته رفته با صعود بیشتر و همچنین شب شاهد هوایی سرد می شوید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *