کوالالامپور

کوالالامپور پایتخت رسمی کشور مالزی و بزرگ‌ترین شهر این کشور است.این شهر یکی از سه قلمرو فدرال مالزی به حساب می‌آید که مستقیماً زیر نظر دولت اداره می‌شود.

کوالالامپور

کوالالامپور

غار باتو :

 یکی از جذابترین مکان های دیدنی کوالالامپور، BATU CAVE می باشد که یکی از زیباترین مکان های کوالالامپور است. اینجا بود که توضیحشو می دم. BATU CAVE یا غار باتو آخرین ایستگاه قطار شهری کوالالامپور است.

غار باتو ورودی ندارد. حدود 4 تا 5 معبد کوچک قبل از رسیدن به پلّه های اصلی و غار وجود دارد که قابل مشاهده است. معمولاً کاهنی با قیافه عجیب در معبد مشغول عبادت خدایی در داخل آن است که روبروی آن مملو از گل و غذاهای مختلف است.

در داخل غار قسمتی را برخورد خواهید کرد که مجسمه بزرگ BATU قرار داده شده است و شکوه خاصّی دارد؛ طلایی رنگ است. در کنار آن پلّه هایی تا بالای تپه قرار دارد. به بالای پله ها که می رسید وارد غار بزرگ باتو می شوید که در آنجا نیز مانند قسمت قبلی که دیدید، معابد کوچکی قرار دارد. چیزی که قابل تعجب است، وجود میمون های بسیار جالبی است.

 

برج های پطروناس :
برج های پطروناس که نماد کشور مالزی است، در این شهر است. در بالای برج آکواریوم معروف مالزی قرار دارد. وارد این مکان که می شوید، نورپردازی ای انجام شده است که فضای آن مکان را شبیه به اقیانوس کرده است. شما شاهد بسیاری از موجودات دریایی کوچک نظیر اسب دریایی، عروس دریایی، مارماهی ها و…  خواهید بود. در ادامه که می روید، در اطرافتان حتی حیوانات آبی بزرگ و کوچک فراوانی نظیر لاک پشت دریایی، سفره ماهی، کوسه و … هم مشاهده می کنید که مشغول حرکت هستند و قسمت غذا دادن به این حیوانات توسّط غوّاصانی انجام می شود که داخل آب هستند و این صحنه بسیار تماشایی است.

کوالالامپور

آکواریوم

 

نکات و توصیه های مهم در سفر به مالزی:
1. تقریباً در تمام طول سال دمای هوا کم و بیش یکسان و اندکی گرم است ولی نه خشک که شما را اذیت کند. پس هر موقع از سال که قصد سفر داشتید می توانید بروید.

2. در فری شاپ مالزی جنس با قیمت مناسب پیدا نخواهید کرد. چیزهای لازم را با قیمت مناسب می توان در شهر هم پیدا کرد.

3. جاهایی می توانید از آن ها دیدن کنید و از دست ندهید :

a. دهکده فرانسویها
b. معبد بهشت و جهنم (واقع در مسیر گنتینگ البته در صورتی که با تاکسی بروید نه تله کابین)
c. باغ وحشی اصلی شهر یا ZOO NEGARA
d. خیابان دامان سرا و مرکز خرید IKEA
e. پارک پروانه ها

4. مالزی یکی از بهترین مقاصد توریستی برای مسلمانان است. چون اغلب، مسلمان (خانمها با حجاب کامل) هستند و حتی در پارک آبی و استخرها خانمها با مایوهای کاملا پوشیده اسلامی مشغول شنا و تفریح هستند و در فروشگاهها این قبیل مایوها را نیز می فروشند.

5. در خرید میوه دقت کنید و زیاد خریداری نکنید. چون میوه های استوایی بیش از 2 روز حتّی در یخچال خراب می شوند. به میزان مصرف هر روز تهیه کنید.

6. برای رفع مشکلات ناشی از گرمازدگی، نوشیدن 100 plus و نارگیل با نی را هر روز فراموش نکنید.

7. اینترنت در هتل ها بسیار گران است. به صرفه ترین راه استفاده از اینترنت پرسرعت روی سیم کارت ها است. تورهای ایرانی معمولاً یک سیم کارت به هر خانواده می دهند. تقریباً تمام سوپرها شارژ سیم کارت می فروشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *