تجربه ای نو و تازه با تور کوش آداسی

کهن ترین درخت جهان را می دانید کجاست؟

شاید در بسیاری از سایت ها و یا مجلات جهانگردی خوانده باشید که گفته شده است کهن ترین درخت جهان را می شناسید و یا اینکه آیا می دانید کهن ترین درخت جهان در کجا واقع شده، و بعد نام آن را گفته و به توضیح درباره آن پرداخته اند. اگر سفری با تورهای ترکیه، تور کوش آداسی و یا تور آنتالیا به این شهرها داشته باشید، شنیده اید که از جذابیت های این شهرها برای شما می گویند، سپس به تاریخچه آن می پردازند و تنها توضیحاتی از آن ها می دهند. اما سفری به آن مناطق ندارید، و تنها از آن ها می شنوید.

ما هم توضیحاتی از این درخت ها به شما می دهیم، در واقع باید بگوییم که کهنسال ترین موجودات زنده جهان درختان هستند. این مخلوقات آرام و سربزیرِ خداوند را می توان دست نخورده ترین نماد های طبیعت زیبا دانست زیرا که برخی از آنان چندین هزار سال عمر دارند. باور کردن این عمر طولانی برای ما انسان ها که نهایتا یک سده زنده می مانیم کار بسیار دشواری ست. این پایداری در مقابل بلایای مختلف طبیعی مانند طوفان، زلزله و سیل، مقابل آفتاب سوزان و سرمای زمستان، مقابل بیماری ها و هزاران عامل تحدید کننده دیگر مثال زدنی ست. ولی این درختان همیشه پابرجا تنها در مقابل یک عضو از گونه های موجود در طبیعت آسیب پذیرند، آن عضو همان مخرب ترین موجود زنده کره زمین یعنی انسان است. همین موجود دوپا مستعدترین گونه در تخریب هر آنچه طی هزاران سال و با مشقت در طبیعت به وجود آمده است می باشد.

کهن ترین درخت جهان را می دانید کجاست؟

اما خوشبختانه باید برایتان بگوییم که این درخت کهن جان سالم به در برده است و به یکی از مکان های دیدنی ترکیه تبدیل شده است. کهن ترین درخت چنار در ترکیه که نام خود را به محله اویوک جی نار در شمال بورسا اهدا کرده است، و از بزرگترین درختان ترکیه  به شمار می رود که عرض بدنه آن 18.2 متر می باشد. این چنار همراه با چنار کیرمیت جی که هر ساله لانه لک لک ها  می باشد و کلیه درختان چنار بورسا، هم سن و سال امپراطوری عثمانی هستند. ارتفاع “چنار اینکایا”۳۵ متر می باشد. این درخت با شاخه هایی به ضخامت 3 تا 4 متر و بدنه ای به عرض 9.2 متر است و این گونه به یکی از قدیمی ترین درختان ترکیه تبدیل شده است. پس این قدیمی ترین درخت چنار در ترکیه را از دست ندهید و برای یک بار هم شده از آن بازدید کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *