کاشان

کاشان جز شهرهای بسیار زیبای ایران می باشد و نیز دارای آثار تاریخی و فرهنگی بسیار می باشد، از گذشته های دور محل زندگی مردمانی خوب و مهد تمدن و فرهنگ بوده است.

آثار تاریخی ای که از این شهر به جا مانده است شامل سکه های منقوش و ابنیه بجا مانده از گذشته، که یادآور تاریخی کهن و دور می باشد. بعد از اینکه اسلام ظهور کرد و بسیاری به تشیع علوی پیوستند، افرادی از کاشان که از نخستین گرویدگان به مذهب شیعه بودند و به این دلیل بود که شاهان صفوی این سرزمین را بسیار دوست داشتند.

کاشان

باغ فین

باغ فین یکی از جاذبه های این شهر می باشد که بسیار زیبا است و مناظر دیدنی زیادی را دارد که طرفداران خاصش را دارد. این باغ جز باغ های بسیار زیبای ایران می باشد که به تازگی به ثبت جهانی میراث فرهنگی رسیده است. گفتنی است این باغ زیبا یکی از بهترین نمونه های باغ ایرانی است.

علاوه بر باغ که از مناظر زیبای این شهر می باشد، نوبت به کوشک قاجاری می رسد، یا به عبارتی شتر گلوی فتحعلیشاهی، که در قسمتی از باغ با نقاشی روی دیوارها و حیا در حوض وسطش که در قسمتی از بازار است قرار گرفته است. داخل حمام فین نیز با مجسمه هایی تزیین شده است که زمان قدیم را نشان می دهد و همینطور صحنه قتل امیر کبیر را بازسازی کرده اند که بسیار دیدنی است.

امیرکبیر در حمام فین

امیرکبیر در حمام فین

بعد از معرفی این باغ بسیار زیبا نوبت به بازار های آن می رسد که از زیباترین باغ های این شهر است، به گفته بسیاری از مسافران بعد از بازار تبریز ،بازار این شهر یکی از زیباترین بازارهای ایران است. این بازار بسیار زیبا و دیدنی یک ورودی از سمت میدان فیض دارد که دقیقا روبروی ورودی مسجد میرعماد قرار دارد.

بازار

بازار

در بازار تیمچه هایی می باشد که دارای وسایل قدیمی هستند مانند چراغ های قدیمی، گلابدان و ظروف قدیمی که خیلی زیبا هستند و طرافداران بسیاری دارند.

از مساجد این شهر دیدنی می توان به مسجد آقا بزرگ اشاره کرد که بسیار زیبا و بزرگ می باشد و از دیدنی های دیگر این شهر می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *