کاسکاد هزار پله ارمنستان

کاسکاد راه پله ای بزرگ و تاریخی که در ایروان واقع شده است. این راه پله از بزگترین و زیبا ترین آثار تاریخی ارمنستان محسوب می شود. پله های طولانی ، فضای سبز اطراف پله ها ، مجسمه و ستون ها و اشکال هندسی کنده کاری شده از ویژگی ها و زیبایی های این راه پله عظیم می باشد.

 

از مکان های مورد توجه علاقه مسافران تور ارمنستان کاسکاد می باشد.جیم توروسین ، اصلان مختاریان و سرگی گورزادیان معمارانی هستند که این بنای تاریخی و زیبا را ساخته اند. ساخت این راه پله از سال 19871 تا سال 1980 به طول انجامید. افرادی که دوست دارند تا بالای این راه پله رفته و فضای اطراف را از آن بالا مشاهده کنند اما توان راه رفتن از این پله ها را ندارند نگران نباشند. زیرا در زیر پله های بیرونی ، پله های برقی تعبیه شده است که تا بالای این راه پله افراد را جابجا می کند. همچنین در بالای این راه پله موزه هنری کافسجیان قرار دارد.

در نمای بیرونی کاسکاد ، علاوه بر پله ها ، تعداد زیادی مجسمه و چشمه به چشم می خورد که باعث زیبایی بیشتر این اثر می شود. همچنین بازدیدکنندگان و توریست های تور ارمنستان می توانند کوه های ارارات و ایروان را از بالای این پله ها تماشا کنند. جوان های ایروان ، کاسکاد را برای نوشیدن چای و قهوه و همچنین صرف غذا انتخاب می کنند.  همچنین اجرای موسیقی زنده و کنسرت در فضای باز در بالای این راه پله برگزار می شود که خود شور و نشاطی خاص به محیط می دهد. در کافسجیان ، رویداد هایی مانند کنسرت های جاز ، گیتار کلاسیک و بسیاری از موارد دیگر برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *