کاروانسرای اوکوز محمد پاشا

قبلا اشاره کردیم که در تور کوش آداسی که بسیاری از نقاط دیدنی شهر کوش آداسی را می بینید، شاهد مکان های تاریخی بسیار زیبایی هم می باشد، که به جذابیت های این شهر اضافه کرده است.

کاروانسرای اوکوز محمد پاشا در کوش آداسی نیز یکی از زیباترین جاذبه های توریستی و گردشگری این منطقه می باشید. بنایی تاریخی و قدیمی در منطقه ای قدیمی که یادآور تاریخ این منطقه نیز می باشد.

کاروانسرای اوکوز محمد پاشا

تصویری از این قلعه دیدنی و تاریخی

این کاروانسرا در نزدیکی بلوار آتاتورک و اسکله می باشد؛ مکانی دیدنی که متعلق به قرن ١٧ می باشد و ساختمانی شبیه به قلعه دارد. هم چنین در برنامه ‌ی شب ترکیه با آوازهای محلی ترکی که هر شب در همین کاروانسرا برپا می باشد، می توانید خاطراتی زیبا را برای خود بسازید. هم چنین از کنار کاروانسرا، خیابان بارباروس هایرتین را که مستقیم بروید، به بازار قدیمی کوش‌ آداسی می‌رسید که بافت سنتی خودش را حفظ کرده، و کوچه ‌هایش هم چنان سنگ‌ فرش می باشد و ماشین اجازه ‌ی ورود ندارد.

کاروانسرای اوکوز محمد پاشا

کاروانسرا اوکوز محمد پاشا کوش آداسی

در سال 1618 بود که این بنای زیبا و تاریخی و بسیار دیدنی، از طرف صدر اعظم و یا به عبارتی نخست وزیر اعظم محمد پاشا ساخته شد. اشاره کردیم که این بنا بسیار قدیمی می باشد و نیز یکی از بناهای اصلی کوش آداسی به حساب می آید. این بنای زیبا و یا به عبارتی این کاروانسرا به نحوی طراحی و ساخته شده است که در دیواره های بیرونی بنا سوراخ های توپی برای این که بتوان از شهر در مقابل دزدان دریایی دفاع کنند، ساخته شده بود. هم چنین این طور بود که می توانستند بر دزدان دریایی به عبارتی تسلط داشته باشند و از حمله آن ها به قلعه جلوگیری کنند.

حتی در قلعه مسجدی را خواهید دید که در داخل قلعه ساخته شده است و دستور ساخت آن به دست صدر اعظم اوکوز محمد پاشا بود. در ضمن در این کاروانسرا، معماری ای که مشاهده می کنید، مربوط به دوران عثمانی می باشد که به وضوح قابل مشاهده می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *