کاخ بزرگ بانکوک

بانکوک یکی از شهرهای تایلند است که دارای ساختمان و معابد بزرگی است که به نوبه خود باعث جذابیت دو چندان این شهر شده است. گردشگران و مسافران تور بانکوک در هنگام سفر به این شهر از جمله مناطقی که از آنها دیدن میکنند و بسیار مورد توجه قرار می دهند همین ساختمان ها و معابد می باشد.

کاخ بزرگ از جمله این ساختمان ها و معابد می باشد. این کاخ بسیاری از گردشگران تور بانکوک را به خود جذب می کند. ساختمانی با نمایی منحصر به فرد و دارای محوطه ای سرسبز و دلنشین که مشهورترین نماد های شهر بانکوک می باشد. این کاخ در سال 1782 ساخته شد و برای 150 سال محل حکومت و اقامت تای کینگ یا همان شاه تای بوده است. از همین رو یکی از با ارزش ترین  تاریخی ترین ساختمان ها و بناهای بانکوک می باشد.

معماری کاخ بزرگ

این مجموعه دارای تالار های و سالن های زیادی می باشد که امروزه برای برگزاری جشن ها و مراسمات تشریفاتی مورد استفاده قرار میگیرد. پادشاهان تایلند از قرن بیستم به بعد از این مکان برای زندگی و اقامت استفاده نمیکنند. اما این کاخ همچنان قداست و احترام خود را در بین مردم تایلند حفظ کرده است. این کاخ از ساختمان های متعدد و مهمی تشکیل شده که هرکدام برای مقاصد خاصی مورد استفاده قرار می گرفتن. یکی برای وزارت جنگ دیگری برای رسیدگی به امور اقتصادی و مالیاتی کشور مورد استفاده قرار میگرفتند. از مهمترین این ساختمان ها وات فرا کائو می باشد که محل نگهداری بودای زمردین سلطنتی می باشد.

مراسمات کاخ بزرگ

از اتفاقات مهمی که در این مجموعه کاخ رخ می دهد شست و شو و تعویض لباس بودای زمردین کاخ بزرگ توسط پادشاه تایلند می باشد. این بودا گرچه کوچک است ولی بسیار مورد احترام و توجه مردم تایلند می باشد. در ابتدای هر فصل در طی یک مراسم رسمی و باشکوه لباس های این بودا توسط پادشاه تایلند تعویض می شود. این اتفاق در تاریخ و تقویم این کشور ثبت شده و از مهم ترین اتفاقات این کشور می باشد.

نکاتی که باید به آنها توجه کنید

از نکات مهمی که باید مسافران و گردشگران تور بانکوک بدان توجه کنند حفظ حجاب و انتخاب پوشش مناسب در هنگام بازدید از این کاخ و بخصوص معبد بودای زمردین می باشد. لباس های مردان و زنان در هنگام بازدید از این کاخ باید پوشیده و بلند باشد و اگر لباس شما نامناسب باشد از ورود شما جلوگیری به عمل آمده و به شما لباس مناسب داده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *