چگونه به ارمنستان برویم؟

چگونه به ارمنستان برویم؟

بسیاری از گردشگران و مسافرانی که عزم خود را جزم می کنند و آماده سفری هیجان انگیز می شوند، با تورهایی که آژانس هواپیمایی مورد نظرشان ارائه می دهند، این سفر را آغاز می کنند. اما توری که امروز می خواهیم معرفی کنیم، تور ارمنستان می باشد که بسیار هیجان انگیز و خاطره ساز می باشد.

چگونه به ارمنستان برویم؟

در طی سفر به ارمنستان، ممکن است علاوه بر این که با هواپیما سفر می کنید، علاقمندید که از روش های دیگر سفر نیز مطلع شوید. در زیر به چند نمونه از راه های سفر به مکانی دیگر پرداخته ایم :

اولین گزینه سفر با هواپیما می باشد :

در این باره باید ابتدا از مزیت های آن گفت که تعداد بسیار زیادی از مردم معتقدند که راحت ترین و ایمن ترین وسیله سفر هواپیما می‌ باشد. البته جای گفتن دارد که هزینه چنین نوع سفری از دیگر مسافرت های زمینی بیشتر می باشد. به طور مثال از نمونه بارز آن می توان به قشری اشاره کرد که دارای کاری فوری هستند و می خواهند بسیار سریع انجام دهند، حتی نمی توانند از وسایل نقیله دیگر شامل اتوبوس و یا غیره استفاده کنند. بنابراین ترجیح می دهند با هواپیما سفر خود را ادامه دهند. مدت زمان پرواز هواپیما از تهران به ایروان حدود یک ساعت و نیم است ولی معطلی در فرودگاه ایروان بیشتر از معطلی از طریق اتوبوس در گمرک می باشد.

مورد دیگری که به آن اشاره می کنیم سفر با قطار می باشد :

در حال حاضر خط راه آهن مستقیمی میان ایران و چنین کشوری وجود ندارد. البته در گذشته راه آهنی از تهران تا مسکو وجود داشته است و این که گفتنی است از منطقه جلفا در مرز ایران و شوروی به یکدیگر متصل می شدند. اما بعد از جنگ آذربایجان و این کشور این خط آهن برای همیشه بسته شده بود. با این اوصاف در هر حال حاضر تنها راه سفر با قطار از گرجستان به ارمنستان موجود می باشد، که روزانه یک قطار میان ایروان و کشور مورد نظر با تفلیس و گرجستان وجود دارد و اگر به هر دلیلی شما در گرجستان باشید، بعد از آن قصد سفر به چنین مکانی را داشته باشید، می توانید از چنین قطارهایی استفاده کنید.

دیگر نوع سفری که لذت بخش نیز می تواند باشد، سفر با ماشین است :

از مرز ایران از طریق شهر مرزی نوردوز ایران و مقری کشور مذبور امکان وارد شدن به آن جا وجود دارد. از مرز نوردوز ایران تا ایروان و این کشور حدود ۲۷۰ کیلومتر راه می باشد و از تبریز تا مرز نوردوز حدود ۱۹۷ کیلومتر مسیر است که به طور مجموع از تبریز که در ایران می باشد تا ایروان حدود ۴۰۷ کیلومتر فاصله می باشد.

با اتوبوس هم پیشنهاد می شود این مسیر را طی کنید :

اگر مایل هستید که با اتوبوس به این جا سفر کنید، در این صورت می توانید به ترمینال غرب که منظور آزادی می باشد، در تهران مراجعه کرده از یکی از شرکت ها بلیت تهیه کنید. برای اطلاعات بیشتر باید عارض شد که می‌ توانید به صورت رفت یا رفت و برگشت تهیه نمایید. قیمت بلیط اتوبوس از ایران ۲۱۰ هزار تومان می باشد و قیمت بلیط اتوبوس در آن جا برای ایران حدود۱۲۰ هزارتومان است. معمولا ساعتی که این اتوبوس ها حرکت می کنند به این صورت است که ساعت ۲ بعد از ظهر حرکت و ساعت حدود ۱۲ ظهر روز بعد به مقصد مورد نظر خواهند رسید. در صورتی که تاریخ برگشت شما قطعی نیست می توانید بلیط برگشت بدون تاریخ را درخواست نمایید که دو روز پیش از زمان بازگشت می‌بایست با مراجعه به دفتر شرکت مذکور در ایروان تاریخ بازگشت خود را قطعی نمایید. البته این در صورتی است که نقطه شروع سفر را تهران در نظر بگیریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *