پترو ناس بزرگترین برجهای دنیا در نزدیکی ایران

برج های دقلوی مالزی

برج های دقلوی مالزی

آیا در مورد بزرگترین برجهای دنیا در نزدیکی ایران اطلاع دارید؟
این بار از کشور مسلمان ها از عجایب ساخت و ساز در آن میخواهیم صحبت کنیم. برج های دقلوی پترو ناس
استارت کار از سال 1992 با مدیریت برجسته ترین معمار دنیا سزارپلی و با همراهی دیجی صدری ، جی سی گینتو ، دومینیک سیبو شروع شد بعد از کندن 30 متر در عمق یک زمین که 500 کامیون شبانه خاک از آن خالی میکردند. پلان ریزی شده بود .و اما مرحله بعدی تنها و بزرگترین و بلند ترین بتن ریزی در تاریخ مالزی بود یعنی 1300 متر مکعب بتن به طور مداوم به مدت 54 ساعت برای هر برج ریخته شد. طبقه زیرزمینی بزرگترین برجهای با یک ستون یا BACKBONE به ارتفاع 21 متر و با محیطی بیش از یک کیلو متر ساخته شد این پوسته بتونی و محوطه زیرزمین آن دو سال و حد اکثر با 40 کارگر به صورت شبانه روز به طول انجامید. و اما ساخت و ساز ساختمان فوق العاده در آوریل 1994، پس از تست های دقیق و شبیه سازی بارهای باد و سازه در طراحی آغاز شد.برجه های دقلوی پترو ناس در نهایت در با فولاد و شیشه ساخته شد ود رژوئن 1996 تکمیل شد.شاید تور مالزی برای ما ایرانی ها لذت بخش باشد هم در یک کشور مسلمان به گشت وگذار هستیم هم اینکه از جاهای دیدنی با رکورد های جهانی از نزدیک آشنا میشویم.

ساخت برج های پترو ناس

ارتفاع این ساختمان 452 متر می باشد که در 88 طبقه ساخته شده است آسانسورهای که در این برج قرار دارد جمعاً به 78 آسانسور میرسد. و اما ارتباط این دو برج بر پایه زیر زمین آن تعبیه شده است یعنی مرکز خرید سوریا ، که وصل کننده این دو برج به یکدیگر می باشد. همچنین ارتباط برج ها فقط به زیر زمین آن مختص نمی باشد چونکه در طبقات 41 و 42 این دو برج به همدیگر متصل می شود. اگر بخواهیم ارتفاع آنها را از سطح زمین بررسی کنیم ارتفاع آن 175 متر و طول آن 56 متر می باشد. این برج زیبا که در روز باشکوه و خیره کننده در شب می باشد الهام گرفته از دیدگاه تون مهاتیر محمد بازیکون فوتبال مالزی است.این نماد بین الملی همراه با زبر دستی و مهمارت، قدرتمندی و جاه طلبی و آرزو های ملت مالزی رابه تصویر می کشد. برجه های مالزی شبیه حرف M به نشانه مالزی می باشد.طرح برجه به صورت یک ستاره 8 نقطه ای که توسط مربع های تشکیل شده است . و نمادی واضح برای طراحی اسلامی می باشد. و همچنین منحنی ها سنگ های براق، نمای را ایجاد میکند که برج های معبد را نشان می دهد.

پارک KLCC

در ابتدای ورودی برجها پارکی به نام KLCC وجود دارد که مساحت 7 هکتاری آن بسیار چشم گیر می باشد. طراح این پارک یک برزیلی به اسم Roberto Burle Marx می باشد. در این پارک 23 گونه گیاه مختلف و 1900 درخت بومی و 67 گونه درخت خرما وجود دارد. که هدف از این درختان جذب برندگان محلی و پرندگان مهاجر بوده است. در این پارک قسمتهای وجود دارد که شامل یک دریاچه به نام Symphony که با وسعت ۱۰.۰۰۰ متر مربع که در آن آب نماهای زیبایی وجود دارد .و زمین ورزشی و بازی برای کودکان که شامل استخر می باشد.پیست پیاده روی و دو چرخه سواری،دریاچه ها و استخر های متعدد می باشد.

داخل برج های دقلو

داخلی این برج ها به همان اندازه که بیرون جذاب است نیز چشم گیر می باشد ورودی های زیبا , سالن های ورزشی , سالن های کنفرانس , سالن های موسیقی و همچنین مرکز خرید سوریا که در آن انواع برند های معروف دنیا قرار گرفته است و همچنین یک گالری هنری تئاتر ارکستر فیلار مونیک و آکواریومی که در زیر آب قرار دارد. و شعبه های رستور انهای مطرح دنیا را میتوانید در این برج های ببینید.

برج های پترو ناس

برج های پترو ناس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *