ویزای توریستی کشور انگلستان به افرادی تعلق می‌گیرد که با هدف گردش و تفریح یا دیدار با خانواده می‌خواهند به این کشور سفر کنند.

اولین مرحله برای درخواست روادید هر کشوری، تکمیل فرم تقاضای روادید است. فرم تقاضای ویزای انگلستان را لازم است که به صورت آنلاین در وبسایت اینترنتی کنسول‌گری تکمیل نمایید ویا این که از طریق آژانسهای مسافرتی این کار را انجام دهید. بعد از آن میبایست وقت مصاحبه تعیین کنید و آن هم از طریق آژانسهای مسافرتی امکان پذیر است.

به دلیل بسته بودن سفارت انگلستان در تهران شما می بایست وقت مصاحبه را در کشور امارت ( شهر دبی یا ابوظبی ) و کشور ترکیه ( شهر استانبول یا آنکارا) تعیین نمائید و برای مصاحبه به یکی از این دو کشور سفر کنید.

توجه: در زمان ملاقات تعیین‌شده حضور متقاضی جهت تسلیم مدارک،  انجام انگشت‌نگاری ضروری است. فراموش نکنید فقط متقاضی روادید با نام و شماره‌ی گذرنامه در وقت تعیین شده پذیرفته خواهد شد.

نکته خیلی مهم : اگر وقت مصاحبه خود را در کشور امارات تعیین کنید مدت زمان اعلام جوابیه از سوی سفارت حداقل یک هفته می باشد که در این یک هفته پاسپورت شما در سفارت میماند و شما میبایست در دبی یا ابوظبی اقامت داشته باشید تا جوابیه سفارت مبنی بر صدور و یا عدم صدور ویزا را دریافت نمائید. در کشور ترکیه شهر آنکارا هم به همین صورت می باشد .

پیشنهاد پارادیس : اگر وقت مصاحبه خود را در استانبول تعیین کنید شما می توانید با مراجعه به کنسولگری ایران در استانبول و دریافت نامه خروج از کشور ٰ از ترکیه بدون پاسپورت خارج شوید و پاسپورت شما بعد از یک هفته توسط همکاران ما از سفارت تحویل گرفته شده و در ایران تحویل داده می شود. دراین روش هم در وقت و هزینه صرفه جویی می کنید.

آدرس سفارت بریتانیا در تهران: خیابان فردوسی، شماره ١٩٨  -   تلفن: ٦٤٠٥٢٠٠٠ـ٠٢١

وب سایت: www.visa4uk.fco.gov.uk

ویزای توریستی انگلستان

ویزای توریستی انگلستان

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای انگلستان

مدارکی که علاوه بر فرم تقاضای روادید - که به صورت آنلاین تکمیل نموده و چاپ کرده‌اید- باید در زمان ملاقات تحویل سفارت بریتانیا کنید به شرح زیر است؛ کلیه‌ی مدارک فارسی باید به ترجمه‌ی رسمی انگلیسی رسیده باشند و از تمامی مدارک یک نسخه کپی در پرونده موجود باشد.

1- شناسنامه ایرانی

2- گذرنامه

توجه : اعتبار گذرنامه باید حداقل دو ماه بیشتر از تاریخ خاتمه‌ی اعتبار ویزای درخواستی باشد.

کپی را تنها از صفحات یک تا پنج گذرنامه و همین‌طور صفحاتی که در آن‌ها مهر روادید خورده، تهیه کنید.

3- کلیه‌ی مدارک پشتیبانی‌کننده شخصی / مانند اسناد مالکیت، مدارک مربوط به اشتغال، صورت‌حساب‌های بانکی، دفترچه‌های پس‌انداز و کلیه‌ی سپرده‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت بانکی.

4- مدارک پشتبانی‌کننده‌ میزبان / در صورتی که برای سفر به کشور انگلیس دعوت‌نامه دارید، مدارکی را که نشان‌دهندی‌ وضعیت مالی و وضعیت مهاجرت فرستنده‌ی دعوت‌نامه باشد، لازم است که در زمان ملاقات همراه داشته باشید.

اصل مدارک و گذرنامه‌ی شما به همراه کپی‌ آن‌ها نزد بخش روادید سفارت خواهد ماند و بابت آن به شما رسید تحویل می‌دهند. بعد از صدور ویزا، مدارک اصلی را به متقاضی برمی‌گردانند. بررسی مدارک به منظور صدور ویزا ممکن است تا ٢٠ روز کاری به طول انجامد. بنابراین این مساله را هنگام برنامه‌ریزی تاریخ سفر به خاطر داشته باشید.

توجه: فرم تقاضای روادید باید برای هر کدام از متقاضیان به صورت جداگانه تکمیل شود.

در صورتی که اطلاعات یا مدارک جعلی تحویل بخش روادید سفارت بریتانیا در تهران نمایید، مسئولین سفارت اجازه دارند علاوه بر رد درخواست شما، برای مدت ده سال از تمامی درخواست‌های شما برای هر گونه روادید انگلستان جلوگیری به عمل آورند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *