مراقب-اشیای-قیمتیتان-در-تور-استانبول-باشید

توصیه ما به شما؛ مراقب اشیای قیمتی تان در تور استانبول باشید!

ما برایتان سفری را ترتیب داده ایم که سراسر لذت و شادی خواهد بود، یکی از این تورها تور استانبول و تور آنتالیا می باشد. هر کدام را انتخاب کنید، باید این اطمینان را به شما بدهیم که ضرر نمی کنید بلکه سود می برید. اما هر کدام از شما که سفر می کنید یکی از نگرانی هایتان اشیای قیمتی است که به همراهتان می برید؛ بسیاری در این باره می گویند “کیه که پول با خودش نبره”، حرف درستی است، بدون پول سفر غیر ممکنه. پس باید در این بین هم مواظب پولمان باشیم. برای شما توضیحاتی می دهیم تا برایتان این مسئله روشن تر شود.اگر در حال برنامه‌ریزی برای یک سفر هستید، حتما علاوه بر پول، چک، کارت اعتیاری و… مدارک ارزشمندی مانند کارت ملی، پاسپورت، شناسنامه و گواهینامه را هم با خود به همراه خواهید داشت. حتی ممکن است مقداری جواهرات برای یک شب بیرون رفتن با خودتان ببرید. قطعا دلتان هم نمی‌خواهد این وسایل به سرقت برده شوند. چند راهکار ساده ولی در عوض کارآمد برای نحوه نگهداری اشیای گران‌ قیمت در طول سفر به شما معرفی می کنیم.

مراقب اشیای قیمتی تان در سفر باشید!
1.پیش از شروع سفر اشیای گران‌قیمت خود را بیمه مسافرت کنید. می‌توانید هنگام رزرو بلیط مستقیما از آژانس‌های هواپیمایی برای چمدانتان بیمه مکمل بخرید. برخی از شرکت‌های بیمه‌ای معتبر در صورت گم‌شدن و یا آسیب دیدن چمدان‌هایتان یا مدارک شخصی شامل پاسپورت و ویزا مبلغ مشخصی را به عنوان خسارت به شما پرداخت خواهد کرد.

2.جلوتر از زمان برنامه‌ریزی کنید. به این فکر کنید که چه چیزی را لازم است با خودتان ببرید و چه چیزی را لازم نیست ببرید. تنها اشیای با‌ارزشی را با خود ببرید که حتما به وجودشان نیاز پیدا خواهید کرد، نه آن‌هایی را که فقط دلتان می‌خواهد همراهتان باشند. اگر برای بستن چمدان‌ها تا آخرین لحظه صبر کنید، چیزهای غیر‌ضروری را با خود خواهید برد.

3.لوازم با‌ارزش‌تان را کنار خودتان داشته باشید. هر چیزی که کوچک باشد، مثل پول نقد، کارت اعتباری و پاسپورت‌تان را می‌توانید در کیف پولی دور گردنتان یا داخل کیف کمری‌تان نگهداری کنید. با این کار اشیای قیمتی هم پنهان هستند و هم نزدیک خودتان، و بدین ترتیب همیشه می‌دانید کجا هستند. لباس‌هایی بپوشید که بتوانند کیف کمری‌تان را پنهان کنند. به گفته دیگر، تی‌شرت تنگی نپوشید که کیفی که به گردنتان آویخته‌اید را کاملا نمایش دهد و همه آن را ببینند.

4.اشیای گران‌قیمت بزرگ را در چمدان چرخ‌دارتان بگذارید. اگر نمی‌توانید چیزی را داخل کیف پولتان بگذارید، آن را جایی بگذارید که بتوانید با آن در تماس باشید. چمدان چرخ‌دارتان با شما داخل هواپیما می‌‌آید، برای همین نیازی به نگرانی درباره گم‌شدن چمدانتان در فرودگاه و یا ربوده شدنش از روی نوار نقاله بعد از پرواز و پیش از رسیدنش به دست شما نیست.

5.اگر قرار باشد اشیای ارزشمند را داخل چمدان‌هایی که بازرسی می‌شوند بگذارید، از قفل‌های تایید‌شده و مطمئن استفاده کنید.

6.به هتلی بروید که در اتاق‌هایش گاو‌صندوق داشته باشد و یا در پذیرش صندوق امانات داشته باشد. با این کار دیگر لازم نیست نگران نگهداری اشیای قیمتی توسط نظافتچی‌ها و یا دزدیده شدن آن‌ها در صورت ورود افراد متفرقه به داخل اتاقتان باشید.

7.اگر می‌خواهید لوازم با‌ارزش خود را به صندوق امانات هتل بسپارید سعی کنید زمانی را انتخاب کنید که کسی شما را نبیند. بدین ترتیب خطر نزدیک شدن سارقین را پس از تحویل لوازم‌تان و هنگام خروج از هتل کم می‌کنید.

8.ماشین‌هایی کرایه کنید که صندوق داشته باشند. از ماشین‌های هاچ‌بک بپرهیزید زیرا صندوق‌های این ماشین‌ها از قسمت جلوی اتومبیل قابل دسترسی هستند و تنها با شکستن یک شیشه می شود به لوازم ارزشمند داخل صندوق دست پیدا کرد. لوازم گران‌قیمت خود را داخل صندوق عقب خودرو و دور از دید دیگران قرار دهید، تا کسی تنها به خاطر دیدن لوازم وسوسه نشود شیشه را بشکند.

9.برای سفر با قطار، با خودتان قفل دوچرخه ببرید تا بتوانید چمدان‌ها را روی محل چمدان‌های ثابت کنید. با این کار وقتی قطار در ایستگاهی توقف می‌کند، کسی نمی‌تواند چمدانتان را برداشته و از قطار پیاده شود و شما را به بدون چمدانتان راهی شهر بعدی کند.

10.جیب‌های کیف و کوله‌پشتی‌ خود را ببندید. اگر در جیب‌های خارجی کیف دستی‌تان پول نقد دارید، یک سارق زبردست می‌تواند به راحتی دستش را حرکت داده و بدون اینکه بفهمید پولتان را بدزدد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *