نکاتی که پیش از سفر به ارمنستان باید بدانید!

نکاتی که پیش از سفر به ارمنستان باید بدانید!

پیش از سفر با تور ارمنستان، ابتدا از آب و هوای آن بدانید. اینکه در چه فصلی از سال قصد سفر کرده اید و در آن زمان آب و هوای آن کشور چگونه است. اما به طور کلی آب و هوای ارمنستان بسیار خوشایند است. علاوه بر آن وسایل آرایشی و داروها را می توان از داروخانه های ثبت شده که در اطراف شهر ایروان می باشند، به ویژه در مرکز شهرهم دیده می شوند تهیه کرد و یا از سوپرمارکت و حتی هتل ها هم قابل تهیه می باشند.

نکاتی که پیش از سفر به ارمنستان باید بدانید!

در فصل تابستان حتما از کلاه و عینک آفتابی استفاده کنید و نیز کرم ضدآفتاب هم به همراه داشته باشید و استفاده کنید تا از نور آفتاب و آسیب هایش در امان باشید.  آب کشور مورد نظر تمیز و قابل آشامیدن می باشد. و توصیه ما به مسافرانی است که معده حساسی دارند و ممکن است زمان بسیاری طول بکشد تا بتوانند خود را با غذا و آشامیدنی های آن وقف دهند. برای پیش نیامدن این دسته مشکلات، از آب معدنی که در بیشتر فروشگاه ها موجود است استفاده کنید. میوه ها و سبزیجات را حتما پیش از خوردن بشورید. پول خود را در مکان های عمومی و شلوغ نشان ندهید. توصیه می کنیم در شب و در مکان های خلوت تنهایی رفت و آمد نکنید. البته این شرایط در بیشتر کشورها حاکم می باشد. از همراه داشتن داروهای مسکن و کدئین دار بدون نسخه خودداری کنید.

اکثر غذاهای سنتی این کشور شباهت بسیار زیادی به غذاهای سنتی ایرانی و ترکی دارند. معروفترین غذاهای سنتی ارامنه عبارتند از خاش که تقریبا همان کله و پاچه ایرانی می باشد. خاشلاما که از گوشت گوسفند درست می شود و زاوراپلاف که نوعی پلو است به جای برنج از بلغور تهیه می شود. یکی از غذاهای معروف آن در حال حاضر کباب ماهی ایشخان می باشد این ماهی که از دریاچه سوان صید می شود و یکی از لذیذترین ماهی های آب های شیرین بوده و طرفداران بسیاری در میان توریست هایی که از ارمنستان دیدن می کنند دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *