منطقه آکسارای استانبول

شهری در منطقه آناتولی مرکزی ترکیه و مرکز استان آکسارای می باشد.طبق آمار سرشماری سال 2009، جمعیت این استان 376907 تن است که از آن 171،423 نفر در شهر آکساری زندگی می کنند.این ناحیه مساحتی معادل 4589 کیلومتر مربع و ارتفاع متوسط 980 متر از سطح دریا بالاتر می باشد. شهر آکسارای دارای قدمت و تاریخ طولانی می باشد. منطقه آکسارای در طول مسیر جاده ابریشم قرار گرفته که از قرن ها پیش از طریق آناتولی عبور کرده است. این شهر در دوران عثمانی به خاطر نزدیکی به توز گلیو که منبع اصلی نمک برای اناتولی بود ، عنوان دریاچه توز ر به خود گرفت. این منطقه پس از نبرد مانزیکرت در سال 1071 تحت کنترل ترکهای سلجوق بود.Aksaray در سال 1470 توسط ایشاک پاشا به امپراتوری عثمانی متصل شد و بسیاری از ساکنان این شهر به قسطنطنیه منتقل شدند، که اخیرا توسط عثمانی ها دستگیر شده بودند، جایی که آنها در یک چهارم شهر که آکساری نامیده می شد، مستقر شدند.
امروز Aksaray یک شهر آرام با اندازه متوسط است.جاذبه های زیادی مانند دره ایلارا و جاذبه های گردشگری دیگر کاپادوکیا نزدیک به این منطقه می باشد اما آکسارای در جذب بازدید کنندگان موفق تر بوده است و سالانه توریستهای زیادی در این منطقه اقامت میکنند و تور استانبول را با هزینه نسبتا کم و با کیفیت بالا سپری میکنند. اما جاذبه های منطقه آکسارای را میتوان پارک بزرگ با آبشارهای مصنوعی معرفی کرد.که محل برگزاری مراسم های خاص است.

آکسارای

آکسارای

آکسارای یک منطقه کشاورزی غنی است که تولید غلات ، گوشت ، لبنیات ، انواع میوه ها و سبزیجات را میتوان در آن یافت . بنابراین غذای شهر از استاندارد بالای برخوردار می باشد.

هتل های آکسارای

با توجه به شرایط آب و هوایی این منطقه و داشتن مواد غذای با کیفیت انگیزه ساختن اقامت گاه های لوکس در ذهن مردم این منطقه رشت کرد که باعث به وجود آمدن هتل های چند ستاره با بهترین امکانت در این منطقه شد. بیشتر بازارها و مراکز خرید بعد از تکسیم در این منطقع واقع شده اند . این منطقه مرکز فروش عمده پوشاک، کیف، کفش و پارچه است و در این منطقه میتوان بهترین پوشاک را بصورت عمده خریداری کرد. در مواردی فروش تک هم وجود دارد. قیمتها نسبت به میدان تکسیم ارزانتر می باشد.هتل های ساخته شده درست در وسط این مراکز خرید استقرار پیدا کرده است. به جز نزدیکی به مراکز خرید عمده استانبول، به وسایل نقلیه عمومی مثل تراموا هم نزدیک هستند؛ پس اگر در یکی از هتل‌های استانبول در این منطقه اقامت کنید، رفت‌وآمدتان به نقاط مختلف شهر آسان است و به سادگی با خواندن راهنمای سفر به استانبول می‌توانید از جاذبه‌های استانبول دیدن کنید.فاصله آن تا منطقه تکسیم به وسیله اتوبوس فقط ده دقیقه می باشد.
آکسارای در نزدیکی مراکز تاریخی استانبول از جمله میدان سلطان احمد ، ایاصوفیه و مسجد سلطان احمد واقع شده است و گردشگرانی که با تور استانبول سفر می کنند بدون شک از منطقه آکسارای بازدید می کنند.
منطقه آکسارای به «پاتوق ایرانیان» شهرت دارد و از آنجا که دارای هتل های ارزان قیمت و معمولی می باشد، اکثر مسافران ایرانی تمایل به گذراندن تعطیلات خود در اینجا دارند. این محله بافتی سنتی و تا حدودی ناامن دارد که روسپیگری نیز در آن رایج است. لازم به ذکر است که پرداخت به هتل های این منطقه با دلار صورت می گیرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *