منطقه آبی رَباط – گردشگری مغرب(مراکش)

این منطقه شفشاون یا شاون مراکش قرار دارد و همان طور که از نامش پیداست یک شهر با ساختمان های آبی رنگ می باشد. آبی بودن این شهر به قرن 15 برمیگردد زمانی که یهودیان به دلیل تحولات مذهبی از اسپانیا به شفشاون مراکش فرار کردند و در آنجا مستقر شدند. یهودیان معقتدن که رنگ آبی رنگ بهشت است و آنها را به یاد خدا ی اندازد. آبی بودن یکدست این شهر منظره ای چشم گیر به وجود آورده است. و همچنین یکی از جاذبه های گردشگری این منطقه محسوب می شود ه هرساله تعداد زیادی گردشگر را به خود جذب می کند. شفشاون در شمال شرقی مراکش قرار دارد در برابر کوه های ریف قرار گرفته است. شهر شفشاون به دلیل دارا بودن صنایع دستی از جمله لباس پشمی ، پتو بافته شده و پنیر بز محلی به یکی از فروشگاه های سنتی مورد علاقه مسافران تبدیل شده است.وجود گلدان های گل در کوچه ها و همچنین رنگ آبی ساختمان فضای دراماتیکی را ایجاد کرده که شما می توانید از این فضا لذ بده و همچنین سوژه مناسب برای عکاسی می باشد.

سوق یا بازار سنتی

کلمه سوق یک لغت عربی است که از لحاظ لغوی در زبان فارسی به معنی بازار می باشد. در شمال مراکش به لغت اسپانیایی سوکو معروف است. در حقیقت سوق بخش تجاری در شهرهای آسیای غربی و شمال آفریقا است. سوق یا بازار در قرن ششم به وجود آمد. بازارهای کوچکی که در خارج از دیواره های شهر قرار داشتند.مردم برای خرید می بایست به خارج از شهر رفته و لوازم مورد نیاز خود را تهیه کنند. اما با گذشت زمان و افزایش جمعیت و بزرگ تر شدن شهرها و هچنین وجود مسائل امنیتی این بازار یا همان سوق به مرکز شهر منتقل شد. تا هم دسترسی مردم به آن راحتر باشد و هم از لحاظ امنیتی مکان مناسب تری بود. جهانگردان و گردشگران غربی در قرن 18 و 19 با سفر به کشورهای شرقی و خاورمیانه علاقه مند به فرهنگ شرقی شدند. از جمله فرهنگ هایی که مرود توجه گردشگران غربی قرار گرفت سوق یا بازارها بود. این مطلب به وضوح در نقاشی ها آثار هنری و سفر نامه های آنها دیده می شود.از جاذبه های توریستی مراکش همین سوق ها می باشد که در مدینه (محله قدیمی مراکش) قرار دارد.

باغ ماژورل(ایوسنت لوران)

این باغ در سال 1923 توسط ژاک ماژورل هنرمند شرق شناس فرانسوی به مدت 40 سال ساخته شد.مساحت این باغ دو و نیم هکتار می باشد . و شمال مجموعه بی نظیر از گل و گیاه می باشد. این باغ مورد توجه گیاه شناسان و هنرمندان مراکش می باشد. در این باغ شما می توانید شاهد گل و گیاهای زیبا و رنگارنگی باشید که جلوه شگفت انگیزی به این باغ داده اند. این باغ دارای چشم اندازهای زیبایی است که میتواند سوژه مناسبی برای عکاسی باشد.این باغ در واقع یک ویلای کوبیستی دارد که توسط معمار فرانسوی پاول سینویر در دهه 1930 آن را طراحی کرد. این هنرمند از سال 1923 تا 1950 در این مکان زندگی میکرد. این مجموعه امروزه در معرض دید عموم قرار دارد و شما می توانید با مراجع به این باغ از مناظر آن لذت ببرید.ویلای این باغ موزه هنرهای اسلامی مراکش و موزه بربر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *