محصولات کشاورزی ترکیه چیست؟

محصولات کشاورزی ترکیه چیست؟

در سفری که با تور استانبول به این شهر دارید، سری به بازارهای میوه و سبزیجات استانبول بزنید، شهری با تنوع سبزیجات و میوه که محلی مناسب برای دوستداران میوه و خوراک سبزیجات است. و اما باید ترکیه را در صادرات میوه و سبزی بسیار پیشرفته دانست.

محصولات کشاورزی ترکیه چیست؟

در ضمن گوجه فرنگی، در صدر صادرات سبزی قرار دارد و توت فرنگی نیز در رتبه اول صادرات میوه این کشور قرار گرفته است. موضوع اصلی این است که بخش کشاورزی یکی از مهمترین بخش های اقتصادی (چه اقتصاد داخلی چه تجارت بین المللی) ترکیه به حساب می آید. با توجه به چنین توسعه هایی که در صادرات این کشور می باشد، این موضوع نشانه ارزش یافتن نام (برند) ترکیه در زمینه صادرات محصولات کشاورزی است. کمال کایماز، رئیس اتحادیه صادرکنندگان میوه و تره بار ترکیه و رئیس اتحادیه کشورهای تولیدکننده مرکبات حوزه مدیترانه اعلام کرده بود که با وجود رکود اقتصادی در جهان، اعضای این اتحادیه به 95 درصد اهداف تعیین شده در سال 2009 رسیدند. این اتحادیه در سال های قبل برای صادرات 2 میلیارد دلار برنامه ریزی کرده بود که 95/1 میلیارد دلار آن محقق شد.
هم چنین باید اعلام کرد که نوسانات فصلی قیمت در بازار عمده فروشی، عادی می باشد و این کاهش میزان صادرات چندان اهمیتی ندارد.
درباره میوه توت فرنگی اعلام می کنیم که در صدر صادرات میوه ترکیه قرار دارد. حتی میوه هایی همچون سیب، انار، گیلاس و آلبالو در رده های بعدی قرار دارند.جالب است بدانید که کشور ترکیه بعد از آمریکا، روسیه و اسپانیا چهارمین تولیدکننده اصلی توت فرنگی در جهان می باشد. همان طور که اشاره کردیم ترکیه در تولید توت فرنگی در صدر قرار دارد، حتی بعد از آن عراق، بلغارستان، آلمان و رومانی قرار دارند. پس از گوجه فرنگی هم فلفل، خیار و کلم قرار دارند. هم چنین روسیه را بزرگترین خریدار گوجه فرنگی ترکیه می دانند.

[table “640” not found /]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *