مجسمه های عظیم نمرود

در طی سفر با تور ترکیه، در این کشور کوه عظیمی قرار گرفته است که به کوه نمرود مشهور است و شامل مجسمه های عظیم نمرود در این ناحیه می باشد. کوه های عظیم نمرود واقع در کشور ترکیه هستند که به ارتفاع 2134 متر می باشند و در نزدیکی شهر آدیامان در جنوب شرقی ترکیه قرار گرفته اند. در سال 62 قبل از میلاد به دستور پادشاه آنتیوخوس مقبره عظیمی در بالای این کوه ساخته شد و همچنین در اطراف این مقبره مجسمه های عظیمی از سنگ تراشیده شد و قرار گرفت. از دیگر جذابیت های این کوه 2 عقاب سنگی ، 2 شیر ،تعداد زیادی از خدایان یونان باستان و ایران قدیم می باشند و حتی مجسمه بزرگی از شاه آنتیوخوس مشاهده می کنید که از جمله مجسمه های سنگی بودند که در اطراف این مقبره قرار گرفتند. بعد از این که این مجسمه ها را ساختند، در همان زمان بود که سر مجسمه ها نتوانستند روی بدن های سنگی دوام بیاورند و سرنگون شدند. حتی امروزه این خرابه ها به جا مانده است و می توانید از این خرابه ها دیدن کنید.

مجسمه های عظیم نمرود

در واقع این مکان را می توان از جاذبه های ترکیه دانست که بسیاری از گردشگران از آن بازدید می کنند. هم چنین آن را از یکی از به یاد ماندنی‌ ترین سفرها در شرق این کشور دانست که برای شما سفری به آرامگاه سلطنتی بر فراز قله کوه نمرود را فراهم می کند. کوه نمرود یا با نام نمروت داغ که با ارتفاعی به اندازه بیش از ‏‎دو‎ هزار متر در جنوب‌شرقی کشور مربوطه، مکانی دیدنی که برای شما خاطراتی به یاد ماندنی را باقی خواهد گذاشت. کوه نمرود دارای ‏آثار تاریخی سنگی بسیار بزرگ و متعددی همچون مقبره‌ پادشاهی متعلق به یک قرن پیش از میلاد ‏بوده و در ۴۰ کیلومری شمال «کاهتا» قرار دارد. گفته شده است که این سازه ها یک قرن پیش از میلاد مسیح ساخته شده و به افتخار پادشاهان ایجاد شده است.

nemrut-dagi.jpg008

این کوهستان را می توان محل مطالعه‌ ی خودبزرگ‌ بین‌ ها دانست که پنجاه متر ارتفاع دارد و در واقع از سنگ‌ های خرد شده توسط بردگان ساخته شده است. حتی در این باره آمد است که علت در هم شکستن بسیاری از مجسمه‌ های موجود در منطقه‌ی کوه نمرود به این دلیل بوده است که به شمایل خدایان رومی و ایرانی چون اهورا مزدا، زئوس و هرکولس بوده‌اند، و این جریان عملی برای مبارزه با بت‌ پرستی بوده است. از خصوصیات مجسمه‌ های مربوطه استیل یونانی تراشیدن سنگ‌ها و در عین حال سبک ایرانی لباس‌ ها و مو های آن ها اشاره نمود. پس با این نتایج می توان این منطقه را نقطه تلاقی تمدن های شرق و غرب دانست که چنین منظره ای را پدید آورده اند. حتی این آثار را به عنوان هشتمین عجایب دنیا نامیده اند. علاوه بر این قضایا این اثر در میراث فرهنگی یونسکو ثبت شده است. دیگر جنبه جذاب این منطقه این است که یکی از بهترین مکان ها برای مشاهده غروب و طلوع آفتاب در دنیا می باشد. همه ساله هزاران نفر برای مشاهده غروب و طلوع آفتاب به کوه نمرود می آید.

nemrut

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *