مایورکا

یکی دیگر از جزایر زیبای اسپانیا این طور می توان توصیف کرد که این جزیره از زیباترین جزایر اسپانیا و حتی مدیترانه محسوب می شود و هم چنین از مکان های پربازدید در اسپانیا می باشد. این جزیره به نام مایورکا می باشد.

مایورکا یکی از جزایر زیبای اسپانیا است و از مهمترین شهر ها و جزایر آن می باشد. این جزیره بسیار زیبا با مساحت 213 کیلومتر مربع و جمعیت 401270 نفر، گزارش شده در سال 2009، دارای 41 پلاژ می باشد که همه آن ها پرچم آبی دارند، به این معنی که از لحاظ تمیز بودن، امنیت و پایداری تایید شده است.

سانتا پونسا از محبوب ترین پلاژهای آن انتخاب شده است و این به دلیل این است که این جزیره بهشتی بکر در جنوب این منطقه است که در منطقه طبیعی حفاظت شده قرار گرفته است.

سواحل اطراف ماگالوف هم به زودی گردشگاه ساحلی کالویا نامگذاری خواهند شد که پر از کافی شاپ ها و رستوران های باکلاس می باشند و می توانند در باشگاهی مانند باشگاه ساحلی نیکی، ورزش های آبی در آن انجام داد.

مایورکا دارای جاذبه های زیادی می باشد، و به این دلیل است که هر ساله گردشگرهای زیادی را به سمت خود می کشاند، به این دلیل که نه تنها به خود جزیره گردشگران زیادی سفر می کنند، بلکه به سایر جزایر اطراف آن هم سفر می کنند. انی مناطق عبارتند از :

گردشگاه ها، کلوبها، پلاژها، کافی شاپ ها، مغازه ها، کلیساهای قدیمی، کوهستانهای خوش منظره، طبیعت زیبا و غیره.

 

مایورکا

یکی از جاذبه های این جزیره قلعه بلور می باشد :

قلعه بلور (Bellver) مربوط به قرن چهاردهم میلادی بوده و بر روی تپه ای در فاصله 3 کیلومتری شمال غربی پالما ساخته شده است. بلور یکی از معدود قلعه های دایره ای شکل اروپاست که ده ها سال به عنوان یک زندان نظامی مورد استفاده قرار می گرفت و در حال حاضر تحت کنترل غیرنظامیان، یکی از جاذبه های اصلی گردشگری این جزیره است.

 

مایورکا

رشته کوه Tramuntana :

گردشگرانی که به مایورکا می روند، بازدید از طبیعت رشته کوه Tramuntana را نباید فراموش کنند. این منطقه در سال 2011 از سوی یونسکو به عنوان یک منطقه مهم فیزیکی و فرهنگی به ثبت رسیده است.

آب و هوای محدوده Tramuntana به طور قابل توجهی مرطوب تر از بقیه قسمت های جزیره است. در این جزیره همچنین چندین غار وجود دارد که پربیننده ترین آنها، غارهای اژدها (Dragon Caves) است.

غارهای اژدها مجموعه چهار غار بزرگ است که یک دریاچه زیرزمینی به نام مارتل (Martel) در زیر آن قرار گرفته است. مارتل حدود 115 متر طول و 30 متر عرض دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *