قلعه روملی حصار

قلعه روملی حصار که یکی از بناهای تاریخی و از بی نظرین ترین زیبایی های شهر استانبول در تور استانبول می باشد، مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار گرفته است.

این قلعه واقع در استانبول را می توان در موقعیت جغرافیایی تنگه بسفر دانست که در ساحل روملی در شهر زیبای استانبول قرار گرفته است و در بندر طبیعی خلیج یا شاخ طلایی قرار واقع شده است.

قلعه روملی حصار

1. تصویری از قلعه روملی حصار

یکی از قلعه های مشهور و معروف کشور ترکیه که از امتیازهای این شهر به حساب می آید. این قلعه یکی از بناهایی می باشد که این طور می توان توصیف کرد که این بنا، عمارتی زیبا و بسیار بزرگ به شکل مستطیل می باشد، و نیز به دستور سلطان محمد فاتح ساخته شده است. این قلعه به قدری زیبا می باشد که گردشگران و مسافران تور استانبول باید از آن بازدید کنند و دیدن آن را حتما در برنامه هایشان قرار دهند.

جهت اطلاعا بیشتر باید عارض شد که ارتفاع دیوار این قلعه در حدود ۸۲ متر می باشد، هم چنین این قلعه از موقعیت بسیار عالی و سوق‌الجیشی برخوردار می باشد.

هدف از ساخت این قلعه این بوده است که این قلعه را برای راه یابی در فتح قسطنطنیه ساخته اند. هم چنین دارای مخزن سلاح، اتاق استقبال، مسجد، زندان، بوابات متعدد و مرافق مختلف می باشد.

 

تور استانبول

2. قلعه زیبا و دیدنی روملی حصار

سقوط قسطنطنیه

در سال ۱۴۵۳ میلادی بود که ترک‌ های عثمانی که تازه قدرت یافته بودند و تصمیم به ساختن امپراتوری عثمانی را داشتند، به طرف قسطنطنیه به حرکت در آمدند.

سلطان عثمانی، سلطان محمد فاتح، می‌خواست به این تنها سنگر مقاومت در برابر فرمانروایی ترک‌ ها، خاتمه دهد.

سرانجام، در ۲۹ مه سال ۱۴۵۳ بود که سلطان محمد فاتح حمله ‌ای همه جانبه را آغاز کرد و ترک‌ ها از سه طرف به شهر حمله کردند. حتی این نبرد ساعت‌ ها به طول انجامید و به شدت ادامه یافت، اما سرانجام، ترک‌ ها آن قدر نردبان آوردند که از دیوارهای شهر بالا بروند و از این طریق به اندازه کافی سرباز وارد شهر کردند که اوضاع را به نفع خود تغییر دهند.

هزاران نفر، از جمله کنستانتین یازدهم، در این نبرد کشته شدند. شهر کنستانتینوپول پس از تصرف توسط نیروهای عثمانی استانبول (قرائت سنتی فارسی: اسلامبول یا استامبول یعنی شهر اسلام خوانده شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *