از شهر مارماریس در ترکیه چه می دانید؟

در تور ترکیه که مجری مستقیم آن آژانس هواپیمایی پارادیس سیر می باشد، به شهر مارماریس هم سر بزنید، شهر مارماریس منطقه‌ای در مجاورت دریای مدیترانه می باشد و نیز اژه که شامل کوهستان‌ های بسیار زیبایی می باشد و چشم هر بیننده ای را جادو می کند، به عبارتی منطقه کوهستانی با مناظر بسیار جذابی محصور شده است. موقعیت مارماریس در جنوب غربی ترکیه می باشد که از شمال به خليج گکوا متصل شده است و از جنوب با دریای مدیترانه همسایه است که از شرق با شبه جزیره داتچا احاطه شده است. گفتنی است نیز از غرب با دریاچه کوی جییز ارتباط دارد. بسیاری از تاریخدانان و باستان شناسان قدمت شهر را به شش قرن قبل از میلاد مسیح ارتباط داده اند. در واقع مارماریس در زمره شهرهایی است که بیشترین بازدیدکنندگان ترکیه را به خود جذب کرده است.

 از شهر مارماریس در ترکیه چه می دانید؟

تنوع بسیاری که در گردشگاه های آن می توان دید گستره زیادی دارد که یکی از آن ها در کناره سواحل طولانی، هم چنین وجود بنادر طبیعی و نزدیکی آن به شهرهای آنتیک به زیبایی های آن افزوده است. حتی شاهد گیاهان گرمسیری، نوار ساحلی با صخره های بزرگ، غارهای زیبا، بنادر مدرن و امکانات مناسبی که برای هر نوع ورزش آبی در چنین مکان هایی دیده می شود. همان طور که از بنادر شهر گفتیم، در واقع یکی از مهمترین مراکز تجمع کشتی‌ ها در ترکیه به حساب می آید و مرکزی برای مسابقات اتومبیل‌ رانی است.

به دلیل نزدیک بودن شهر به دریای مدیترانه، آب و هوایی را ساخته است که معتدل می باشد و حتی در زمستان هم آب و هوای معتدل در آن حس می شود که امکان شنا کردن به گردشگران را می دهد. پوشش گیاهی و هم چنین ماهیگیری از صنایع توریستی آن به حساب می آیند.

ماماریس که تا چندی پیش با ماهیگیری ، صنایع ابری و گیاهان معطر خود مشهور بود امروز بصورت یک شهر و مرکز توریستی بزرگی در آمده است. در تورهای تفریحی که در شهر وجود دارد، از بنادر طبیعی دریای مدیترانه، کارخانجات کشتی سازی خلیج یالانجی بازدید خواهید کرد. اضافه باید کرد در طی بازدید از تورهای تفریحی در مارماریس می توانید آثار تمدن های کاریا، رودوس و آدا، مصر آشور، ایون، دور، پرس، مقدنیه، سوریه، روم، بیزانس، سلجوقیان و عثمانی را مشاهده کنید. جالب است بدانید نام اولیه این شهر فيسكوس بوده است. از دیگر جاذبه های شهر، مغازه ها و فروشگاه های آن هم به حساب می آیند که می توانید خریدهای خوبی را انجام دهید. صنایع دستی زنان هم محبوبیت بسیار دارد که از مشهورترین آن ها انواع سوزن کاری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *