شهر رویایی اسکی شهر در ترکیه

شهری زیبا و دیدنی که از مرکز استان های ترکیه می باشد و از طریق تور ترکیه توسط بسیاری از گردشگران و توریست ها بازدید می شود و طرفداران بسیاری را به طرف خود می کشاند. اسکی شهر که خود لغتی ترکی می باشد، باید گفت که مرکز استان ترکیه می باشد. این شهر زیبا که بسیار دیدنی می باشد نیز دارای دانشگاهی می باشد که به خاطر دو دانشگاه آنادولی و عثمان قاضی یک شهر دانشجویی شده‌ است. هم چنین باید گفت که رود پرسوک (Porsuk) که از میان این شهر می‌گذرد، دارای زیبایی خاصی می باشد که نه تنها به این شهر زیبایی بی نظیری را بخشیده‌ است، بلکه بر جذابیت های این شهر افزوده است.

شهر رویایی اسکی شهر در ترکیه

این شهر به خاطر این که میان دو شهر بزرگ ترکیه یعنی آنکارا و استانبول واقع شده‌ است از موقعیت استراتژیک و اقتصادی خوبی بهره مند شده‌ است. لذا کارخانه‌ ها و شرکت های بزرگی در محوطه شهر به طور منظم و به نام شهرک صنعتی ارگانیزه شده واقع شده‌ اند. به علت موقعیت اقتصادی آن یک خط قطار سریع‌ السیر که هنوز در حال حاضر فقط به آنکارا وصل شده‌ است و مسافت بین این دو شهر را که با اتوبوس ۳ ساعت است به یک ساعت تقلیل داده‌ است.

اسکی شهر-Aycan

تاریخچه اسکی شهر را به این صورت می توان شرح داد :

می توان خود اسم اسکی شهر را به این صورت معنا کرد که به معنی شهر قدیمی در زبان ترکی می باشد و در واقع قدمت آن را می توان به ۱۰۰۰ سال قبل از میلاد دانست و به عبارتی در زمان فریگیه می‌ رسد. جهانگردان و جغرافی دانان همیشه از این شهر به عنوان زیباترین شهر آناتولی یاد کرده اند. این شهر دیدنی دارای جمعیت نسبتا بزرگی می باشد که شامل تاتارهای کریمه و ترک های بلغار می باشد و هم چنین از مهاجران ترک بوسنیا هم تشکیل شده است که اواخر دوران امپراطوری عثمانی آن ها را به خود جلب نموده‌ است.

زبان گفتاری در این شهر به صورت است :

اسکی شهر از زبان های زیادی شامل می باشد، به دلیل این که این شهر را شهری توریسی و دانشجویی می دانند، و نیز از کشورهای زیادی به این شهر سفر می کنند، زبان های مختلفی را در این جا می توان دید، مانند زبان بلغاری – فارسی – ترکی آذربایجانی – گرجی – ارمنی و لهستانی که تراکم زبان این شهر ترکی استانبولی 100 درصد و ترکی آذربایجانی 90 درصد ارمنی 70 درصد – گرجی 60 درصد – لهستانی 50 درصد – بلغاری 40 درصد و فارسی 30 درصد نیز می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *