شهر بارسلون

اگر یکی از طرفداران دو آتشه فوتبال باشید، مطمئنا نام شهر بارسلون را شنیده اید؛ شهری که حتی به دلیل موضوع فوتبال شاید دارای بیشترین بازدید نیز باشد. اما در این شهر زیبا علاوه بر جاذبه فوتبال می توانید دیگر دیدنی های این شهر را در نظر بگیرید و از مناظر جذاب آن لذت ببرید.

شهر بارسلون شهری زیبا و پرجمعیت می باشد و گفتنی است پایتخت کاتالونیا می باشد، آمار نشان داده است که پس از مادرید پر جمعیت ترین شهر اسپانیا و مهم ترین بندر موجود در این کشور می باشد. این کشور در عین پر جمعیت بودن، وسعتی به اندازه 803 کیلومتر مربع دارد و 4200000 را در خود جای داده است. 

شهر بارسلون به لحاظ امور مالی، تجارت، رسانه، سرگرمی و هنر و یا حتی بازرگانی بین المللی، گردشگری یک  شهر جهانی است. مهم ترین بندر اروپا که دارای یک فرودگاه بین المللی نیز می باشد. این شهر دارای یک شبکه بزرگراهی گسترده ای می باشد که با قطار سریع السیری اسپانیا را به فرانسه و بعد به پرتقال متصل می کند. از لحاظ داشتن توریست دارای حدود 5 میلیون توریست در سال می باشد، و هفدهمین شهر قابل زندگی در جهان است.

شهر بارسلون

اتوبوس های تور بارسلون

جاذبه‌ های گردشگری شهر بارسلون:

از جاذبه های این شهر دیدنی می توان باری گوتیک را نام برد که مرکز شهر قدیم بارسلون است و با وجود برخی تغییراتی در آن ایجاد شده است، حدودا در قرن 19 و اوایل قرن 20 ، که بناهایی از قرون وسطی و تعدادی قدیمی‌ تر متعلق به رومی‌ ها که هنوز در آن جا وجود دارند. در میان معماری این شهر، معماری آنتونیو گائودی که در سرتاسر شهر آن‌ ها را می‌توان یافت و مشاهده کرد، بسیار قابل توجه می باشد. بهترین بنا و معروف‌ ترین کار او کلیسای ناتمام ساگرادا فامیلیا است که از سال 1882 در دست ساخت بوده و هزینه‌ های آن از کمک‌ های شخصی تأمین می‌شود، زمان پایان ساخت این بنا سال 2026 در نظر گرفته شده است.

شهر بارسلون

ورودی پارک سنگی بارسلون

بناهای تاریخی که جز این جاذبه های گردشگری شهر بارسلون می باشند به ترتیب زیر بیان شده اند :

  • ساگرادا فامیلیا نماد بین‌المللی بارسلونا
  • قصر موسیقی کاتالان و بیمارستان سنت پائول طراحی شده توسط لوییز دومانچه‌ای مونتانر و از ۱۹۹۷ در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارند.
  • آثار آنتونی گائودی شامل: پالائو گوئل، پارک گوئل، کازا میلا، کازا ویسنس، کازا باتیو، ساگرادا فامیلیا
  • کلیسای سانتا ماریا دل مار
  • کلیسای گوتیک سانتا ماریا دل پی
  • کلیسای جامع بارسلون
  • کلیسای سنت پائو دل کمپ
  • آرامگاه کلمبوس

موزه‌ها

این شهر دیدنی که به شما معرفی کردیم، دارای موزه های زیادی می باشد که در زمینه ها و موضوعات مختلفی پوشش داده شده اند. یکی از این موزه ها، موزه هنر کاتالونیا می باشد که به خاطر دارا بودن مجموعه بسیار زیبایی با موضوع هنر رمانسک شهرت پیدا کرده است. یا موزه هنر معاصر بارسلونا که تمرکزش روی دوره بعد از جنگ کاتالان و هنر  اسپانیایی می باشد. موزه پیکاسو نیز از دیگر موزه های هنر این شهر می باشد. 

برخی موزه ها هم روی موضوع تاریخی تمرکز کرده  اند، مانند موزه تاریخ شهر، موزه تاریخ کاتالونیا، موزه باستان شناسی کاتالونیا، موزه دریانوری بارسلون و موزه شخصی ـ خصوصی مصری‌ها که بسیار دیدنی هستند. موزه اروتیک بارسلون که در این میان یکی از موزه‌های ویژه است و موزه علم کوسموکایخا که در سال ۲۰۰۶ جایزه موزه سال اروپا را دریافت کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *