شهر آرارات

تور ارمنستان که شامل شهرهای مختلف و نیز مکان های جذاب و دیدنی می باشد، یکی از آن مکان های زیبا که هر بیننده ای با دیدن تصاویری از آن رضایتمند و بسیار شاداب خواهد شد، شهر آرارات در ارمنستان می باشد که در واقع شهری است در استان آرارات و در ۴۲ کیلومتری شهر ایروان، به عبارتی در این منطقه واقع شده است، حتی بعد از بازدید از این مکان دیدنی می توانید به شهر ایروان بروید که بسیار جذاب است.
در سال ۱۹۲۷ بود که در این شهر کارخانه ی سیمان شهر مورد نظر در این منطقه تاسیس شده است و در همان زمان بود که ساختمان هایی برای اسکان کارگران ساخته شد. در سال ۱۹۳۵ این سکونتگاه با روستای داوالو ادغام گردید و در سال ۱۹۳۹ با نام داوالو رسماً به عنوان شهر شناخته شد. در سال ۱۹۴۷ نیز نام شهر به چنین نامی تغییر یافت.

شهر آرارات

کوهی با همین نام، که به ارمنی به آن ماسیس می گویند، به این صورت است که واقع در شمال شرقی کشور ترکیه می باشد، استان آغری در مرز ایران، جمهوری خودمختار نخجوان و ارمنستان که به این صورت می باشد. حتی در کتاب آفرینش در عهد عتیق از چنین کوه زیبایی به عنوان محلی یاد شده است که در واقع به خاک نشستن کشتی نوح می باشد و نیز به پس از طوفان ذکر شده ‌است. از دیگر نام‌ های این کوه جودی است که در قرآن ذکر شده ‌است.
آشوریان را می توان جز نخستین ساکنان و حکام آراتا دانست، که در آغاز هزارهٔ سوم پیش از میلاد به تدریج به سمت جنوب کوچ کردند و در بین ‌النهرین، عراق کنونی سکونت گزیدند، و مردمی از تیرهٔ آرمه نوید بودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *