شهری زیبا در ارمنستان، سیسیان

سیسیان شهری است در استان سیونیک ارمنستان که با تور ارمنستان می توانید از این شهر جذاب و بسیار دیدنی بازدید کنید و برای خود و همراهانتان خاطراتی به یاد ماندنی و فراموش نشدنی رقم بزنید. در واقع این شهر در کنار رود وروتان قرار گرفته است و به عبارتی در ۶ کیلومتری شمال شاهراه میان ایروان به مغری واقع شده‌ است. حتی این طور تخمین زده اند که فاصله شهر مورد نظر از ایروان ۲۱۷ کیلومتر می باشد و از کاپان ۱۱۵ کیلومتر است.

شهری زیبا در ارمنستان، سیسیان

تاریخچه شهر به شرح زیر می باشد :

بخشی از تاریخچه این شهر دیدنی به موزه ای تاریخی بر می گردد که به نام موزه تاریخی سیسیان می باشد و نمایش‌ دهنده کوزه‌ گری هزاره دوم پیش از میلاد می باشد که از گورستان یا رصدخانه زوراتس کارر در شمال آن یافت شده است. در باغ این موزه یک رشته گورسنگ به شکل سر گوسفند دیده می‌شود که بر روی آن‌ ها کتیبه‌ هایی به زبان فارسی دیده می‌ شود. پیش از رسیدن به کلیسای شهر یکی از یادمان‌ های دوران شوروی خودنمایی می‌ کند. این یادمان برای بزرگداشت کشتگانی که در جریان شوروی‌ سازی منطقه زنگزور در سال ۱۹۲۱ با داشناک‌ ها جنگیدند بنا شده است.

جاذبه‌های گردشگری که در این شهر زیبا می توان اشاره کرد به شرح زیر می باشد :

به عنوان اولین مورد می توان به آبشار شاکی اشاره کرد، بعد از آن زوراتس کارر (خرسنگ‌های پیش از تاریخ) می باشند، هم چنین اوغتاسار (گورنبشته‌ها) و صومعه وروتناوانک از گزینه های گردشگری این شهر هستند. بنای یادبود آغودی، آبگرم شامب، بازمانده دژ وروتنابرد، ویرانه‌های تاناهاتی، این ها همه و همه با هم مجموعه ای از جاذبه های این شهر را پدید آورده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *