شهری در کوهپایه ها، ملطیه

در طی سفری که به شهر زیبای ملطیه خواهید داشت و این سفر به عبارتی با تور ترکیه امکان پذیر می باشد، مطمئنا سفری لذت بخش و به یاد ماندنی را برای شما رقم خواهد زد. این شهر پر از زیبایی در غرب فرات، در زمینی هموار در کوه ‌پایه‌ های توروس قرار گرفته ‌است. شهری که با سفر به آن متوجه آب و هوایی خواهید شد که شما را شگفت زده و متعجب خواهد کرد. این شهر دارای هوایی بسیار سرد است و نیز دارای میوه ‌های بسیار می باشد. ملطیه را نباید با شهر باستانی ملط یا میلت (Miletus) بر ساحل دریای اژه اشتباه کرد.

شهری در کوهپایه ها، ملطیه

علاوه بر زیبایی های این منطقه و موقعیت آن که گفتیم، درباره جمعیت این شهر این طور باید شرح داد که در سال ۲۰۰۰ میلادی بود که جمعیت را بالغ بر۳۸۱٫۰۸۱ نفر تخمین زده بودند و به این نتیجه رسیده بودند. این شهر به خاطر تولید زرد آلو و لواشک زرد آلو شهرت بسیار دارد که این فراورده از صادرات این شهر می‌ باشد.

تصویری زیبا از ملطیه

از اهالی نام دار قدیم این شهر می‌توان به افرادی اشاره کرد که برای مردمان این شهر و دیار بسیار قابل احترام می باشند ، نام این افراد ابن عبری پیشوای بزرگ فرقه مسیحی یعقوبیه در سده سیزده میلادی بوده است را نام برد. هم چنین از بزرگان معاصر زاده این شهر می‌توان به تورگوت اوزال اشاره کرد، که از هشتمین رئیس جمهورهای ترکیه محسوب می شود، اشاره کرد.

گفتنی است که دانشگاه اینونو نیز در این شهر قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *