شفشاون شهر آبی فرشته ها

این بار قصد داریم در مورد زیبایی صحبت کنیم که اگر با چشمان خود آن را ببینید میدانید لذت این مطلب برای تیم خبر گردی پارادیس سیر چگونه بوده است. مراکش ، کشور ساحلی که به اقیانوس اطلس ختم میشود . در این کشور شهری به رنگ آسمان وجود دارد که هرچه در مورد زیبای آن صحبت کنیم باز کم گفتیم با ما باشید…


شفشاون شهری در شمال غربی مراکش که همه چیز در آن از زمین گرفته تادر و دیوار خانه ها همه آبی رنگ است.تاریخ دیرینه این شهر نشان دهنده ترکیب طبیعت زیبا و معماری چشم نواز است که همین امر باعث جهانی شدن این منطقه کوچک از دنیا شده است. و به مقصد گردشگری دنیا تبدیل شده است. خانه های در اینجا به رنگ آبی ارامش بخش هستند . قطعا زندگی کردن، و یا حتی سفری کوچک به این منطقه میتواند سرشار از آرامش و زیبایی باشد. آنجا دیوار ها، درها، پنجره ها و حتی زمین و جاده ها با رنگ آبی تازه ای رنگ آمیزی شده اند و فقط بعضی دیوارها از نیمه به بالا سفید هستند.اسپانیای ها و فرانسوی ها یکی از انتخابهای سفرشان حتما شفشاون خواهد بود


رنگ آبی در این شهر انگار مقدس شده است چونکه رنگ آبی انقد تازه و ارام است که فکر می کنی هر روز صبح به ، فرشته ای می آید و از بالا روی تمام شهر، پودر آبی می پاشد.کافیست چند دقیقه در کوچه پس کوچه های این شهر قدم بزنی و رنگ آبی در ودیوار آن را میبینی چشمانت به رنگ آبی عادت می کند و اگر یک لحظه به آسمان نگاه کنی ،آبی اسمان به نظرت چندان واقعی نمی آید.


مردم «شفشاون» بر اساس یک سنت قدیمی که از چند دهه پیش در بین ساکنان این شهر مرسوم بوده است هنوز از رنگ آبی برای رنگ آمیزی شهرشان استفاده می کنند.به علت حاکمیت کشور اسپانیا به این شهر مردم ان هنوز با یک لهجه اسپانیایی صحبت میکنند.
رنگ آبی این شهر چنان آرامش می بخشد که باعث میشود با روحی ارام و استراحتی به رنگ آبی را تجربه کرد. در این شهر توریستی حدود 200 هتل وجود دارد که در فصلهای تابستان وبهار مملو از توریستهای اروپایی شده است.

در این شهر شیر بز از محبوبیت زیادی برای توریستها برخوردا بوده و هر توریست که وارد این شهر میشود حتما چند بار از شیر بز استفاده میکنند.

صنعت گردشگری

صنعت گردشگری در شفشاون در حال رشد و توسعه است. تاثیر سفرهای پر تعداد توریست های اسپانیایی به این شهر در برخی زمان های خاص نظیر هفته مقدس و ایام کریسمس، در این خصوص کاملا مشاهده می شود.

غار عمیق کف توگوبیت

غار بسیار عمیق کف توگوبیت در استان شفشاون، با حدود چهار کیلومتر درازا و 700 متر عمق، یکی دیگر از جاذبه های توریستی این منطقه است. این غار بکی از عمیق ترین غارهای آفریقا به شمار می رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *