سرعین

سرعین یکی از شهرهای زیبای ایران می باشد، شهری کوچک که در 30 کیلومتری غرب اردبیل قرار گرفته اند. این شهر بسیار زیبا به دلیل داشتن چشمه های آب گرم شهرت پیدا کرده است و از مناطق گردشگری استان اردبیل محسوب می شود.

این شهر زیبا، جاذبه هایی را دارا می باشد، هم چنین از دید درمانی می توان به آن اشاره کرد، که فوایدی را به دنبال دارد. این فواید شامل خاصیت درمانی شستن چشم ها با این آب، که ضد عفونی کردن آن ها را به دنبال دارد، می شود. خوردن آن به دلیل اینکه غنی از ترکیبات بی کربنات گازدار می باشد، باع خرد شدن سنگ کلیه و یا حتی دفع آن می شود.

سرعین

طبیعت زیبای سرعین

در صورت نوشیدن این آب ها به اندازه لازم و اعتدال باعث می شود تا ترشحات معده به دنبال آن باشد و تکسین دهنده معده باشد. این آب نیز به تخلیه معده هم کمک می کند.  هم چنین اعمال کبدی را نیز بهبود می بخشد.

یکی از این آبگرم های این شهر، آبگرم قهوه سوئی می باشد که از نظر ترکیبات شیمیائی در گروه آب های کلر بی کربنات کلسیک گازدار قرار دارد و حاوی رسوبات آهن و مقدار قابل توجهی سیلیس می باشد و خیلی گرم است. این آب باعث نشاط بدن و درمان کننده بسیاری از امراض روحی هم می شود.

مناظر طبیعی این شهر

مناظر طبیعی این شهر

از دیگر تجاربی که می توانید در این شهر کسب کنید و خاطره ای زیبا را در این مورد برای خود بسازید، می توانید آش دوغ این شهر را امتحان کنید که بسیار خوش طعم و بعد از حمامی داغ بسیار دلپذیر است.

دیگر جاذبه دیدنی که در این شهر می توانید آن را تجربه کنید، پیست اسکی آلوارس می باشد که در دامنه‌های سبلان واقع شده است و یکی از بزرگترین پیست های اسکی از لحاظ وسعت در ایران می‌باشد. این پیست اسکی دیدنی در فاصله ۱۲ کیلومتری روستای الوارس و ۲۴ کیلومتری این شهر قرار گرفته است و از آنجایی که پیست گفته شده در ارتفاع ۳۲۰۰ متری از سطح دریا قرار دارد، به دلیل اینکه  بارندگی برف در آن فراوان است، در طول پائیز و زمستان و به جهت دیر ذوب شدن برف های این منطقه می‌تواند در حدود شش الی هشت ماه از سال مورد استفاده قرار گیرد که از این لحاظ در کشور در رتبه اول است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *