ساختمان اپرا در ارمنستان

در تور ارمنستان ممکن است به مکان هایی همچون ساختمان های قدیمی سر بزنید، که یکی از این ساختمان ها، ساختمان اپرا ایروان ارمنستان می باشد که ساختمان تئاتر و باله ارمنستان در شهر ایروان است و در سال 1930 توسط الکساندر تامانیان ساخته شده است. ساختمان اپرا و تئاتر ارمنستان در واقع محلی برای شکوفایی اپرای ارمنستان بوده است و جدا از زیبایی هایی که دارا می باشد،نیزساختمانی تاریخی و مکانی برای تماشای اپرا یا تئاتر بوده است. ساختمان اپرا و باله ملی تئاتر دانشگاهی ارمنی در ایروان می باشد که در تاریخ 20 ژانویه 1933 به طور رسمی افتتاح شده است. این ساختمان توسط معمار ارمنی الکساندر تامانیان طراحی شده بود. این ساختمان شامل دو سالن کنسرت می باشد و سالن کنسرت آرام خاچاطوریان و سالن اپرا و باله ملی تئاتر الکساندر سپنداریان در آن نیز قابل مشاهده است. در حال حاضر این ساختمان یکی از دیدنی های ارمنستان است.

ساختمان اپرا در ارمنستان

دیگر تعاریفی که می توان از این مکان بسیار زیبا داشت، این است که یکی از شاهکار های معماری شهر ایروان محسوب می شود و جزو یکی از 10 سالن اپرای برتر دنیا می باشد که Aram kachatorian به نام اولین اپرا نویس ارمنی نام گذاری شده است. این ساختمان از 2 قسمت تشکیل شده است که سالن غربی آن سالن فیل هار مونیک یا ارکستر سمفونی می باشد که به نام Aram kachatorian و سالن شرقی آن سالن اپرا و باله است که به نام Alexander spendiarian می باشد. این بنا با طراحی و نظارت مستقیم معمار معروف Alexander Tamanian در سال 1931 ساخته شده است و در سال 1936 بود که در نمایشگاه بین المللی پاریس مدال طلای معماری را دریافت کرد و اولین برنامه ای که در آن اجرا شده است مربوط به سال 1932 بوده است. این سالن را در سال های اخیر یکی از مراکز جذب توریست می دانستند و هنرمندان معروف بسیاری جهت برگزاری کنسرت های موسیقی در ساختمان اپرا به ارمنستان سفر کرده بودند و از استقبال خوبی برخوردار می شدند.

ساختمان-اپرا-تصویر-دوم

علاوه بر این که این محل دارای زیبایی خاص خودش می باشد، نیز در محوطه اپرا این ساختمان که از مراکز تفریحی ارمنستان هم محسوب می شود، حوضچه ای به شکل دریاچه سوان طراحی شده است که در تابستان به همراه کافه ها و بارهای روباز و موزیک زنده حال و هوای خاصی را ایجاد می کند. حتی قسمتی از این دریاچه در زمستان تبدیل به پیست پاتیناژ و اسکیت روی یخ می شود، که محلی برای تفریح دخترها و پسرها می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *