روش زندگی در استانبول به چه صورت است؟

روش زندگی در استانبول به چه صورت است؟

از روش های زندگی در استانبول می توان آن را به زیر مجموعه هایی تقسیم کرد که یکی از آن ها فعالیت های فرهنگی می باشد، دیگر نمونه ها شامل جهانگردی، و تجارت و بازرگانی می باشد که به اهمیت زندگی در شهر پرداخته شده است. در عین حال که، شاهد رشد جمعیت، ترافیک، جلوگیری از تخریب خانه سازی، و نوسازی ساختمان ها نیز می باشیم که چنین موضوعاتی را به آن ها می پردازیم. درباره زندگی روزانه در شهر استانبول گفته شده است که به نظر رنگارنگ می رسد و آن هم به دلیل شامل بودن ساختمان ها و عمارت های رومی و شرقی می باشد که زیبایی خاصی به این شهر بخشیده است.

روش زندگی در استانبول به چه صورت است؟

علاوه بر زیبایی هایی که برای شما ذکر کردیم، دوره های مختلفی از قبیل دوره های فرهنگی، اجتماعی و فعالیت های تجاری در استانبول افزایش زیادی داشته است و به مرور زمان تنوع بسیار هم پیدا کرده است. حتی روش پخت و طبخ غذاها در رستوران های ترکیه ای، در حال رشد می باشد و نیز در کنار بسیاری از این قبیل رستوران ها، گروهای دیگری نیز تشکیل شده اند و هر کدام رشد بسیاری کرده اند.

درباره فعالیت های فرهنگی هم اشاره به فستیوال‌ های فصلی ارکست‌ های مشهور دنیا می کنیم، و یا آوازهای دسته جمعی و گروهی، برگزاری کنسرت‌ ها و اثرات جاز که همه آن ها حتی می توانند در یک خانه کامل هم به اجرا در بیایند. حتی شاهد آن هم می باشیم که بسیاری از نمایش‌ ها در گروهی از مکان‌ ها مانند بخش‌ های تاریخی مانند حاجی ایرن، برج روملی حصاری، یدیکول، حیاط محله توپ خانه و پارک گلانه نیز برگزار می شوند که به خوبی مرکز فرهنگی آتاترک، سالن کنسرت جمال رشید ری و سالن‌ های مدرن و جدید تئاتر و دیگر فضاهای آزاد برگزار می‌ شوند.

از زیبایی شهر، خانه‌های سنتی آن می باشند که یالی نامیده می‌ شوند، این خانه ها را می‌توان در طول تورهای قایق سواری بوسفروس مشاهده کرد. در واقع زیر ساخت‌ های شهرنشینی دایما در حال تغییر و تحول می باشند. اما به طور معمول ساختمان‌های سنتی عثمانی استانبول از چوب ساخته شده اند. علاوه بر چنین ساختار سنتی، امروزه شاهد هستیم که آن هم به مانند شهرهای صنعتی درآمده و دارای آلودگی ها و شرایط خاص خودش می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.