روستای فرهنگی ساراواک

روستای فرهنگی ساراواک نمادی از زندگی سنتی و به عنوا موزه زندگی در ایالت کوشینگ محسوب می شود. خانه های چوبی با سقف های مخروطی شکل که نشان دهنده یک زندگی سنتی و قدیمی می باشد.این روستا در پانتای دامای ، سانتوبونگ و در فاصله 32 کیلومتری از ایالت کوشینگ واقع شده است.

روستای ساراواک مکانی مناسبی برای آشنا شدن با فرهنگ وسبک زندگی محلی و سنتی می باشد. این روستا مساحتی بالغ بر 17 هکتار دارد که جمعیت آن 150 نفر می باشد. روستایی سرسبز در دل جنگل با انواع پوشش های گیاهی و جانوری. مردم روستای ساراواک فعالیت های روزانه مختلفی دارند . از جمله این فعالیت ها می توان به پرورش ساگو و ساخت صنایع دستی اشاره کرد. مردم این منطقه بسیار مهمان نواز و خون گرم هستند . آنها برای مسافران و گردشگران با لباس های محلی و رقص سنتی استقبال می کنند.

مهمانوازی

مردم این روستا برای مسافران از زندگی سنتی و فرهنگ غنی خود صحبت میکنند. همچنین افراد محلی و بومی این منطقه مسافران  را به گشت زنی در روستا و اطراف روستا می برند و انواع جاذبه های طبیعی روستا را به گردشگران نشان می دهند. در روستا تئاتری برای برگزاری رقص سنتی و آیینی وجود دارد . افراد محلی برای مسافران به اجرای رقص ونمایش می پردازند. همچنین در این روستا رستورانی برای سرو انواع غذاهای محلی و به روز وجود دارد. مسافران در این رستوران می توانند انواع غذا و نوشیدنی مورد علاقه خود را سرو کرده و از خوردن آن لذت ببرند. همچنین یک فروشگاه برای فروش صنایع دستی وجود دارد که انواع ابزار و وسایل صنتی ساخته شده توسط افراد روستا را برای فروش به معرض نمایش میگذارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *