رود راین

یکی از طویل ترین و مهم ترین رودهای اروپا رود راین می باشد. رودی که دارای 1320 کیلومتر درازا می باشد و از کوه های آلپ سرچشمه می گیرد. این رود طویل از کشورهای سوئیس، آلمان، فرانسه و هلند عبور می کنند. هم چنین این رود روان که از ریشه سلتی رنوس گرفته شده است، به معنی آن چه روان و جاری است می باشد.

یکی از قطب ها و مناطق بسیار زیبای گردشگری این منطقه امروزه رود راین هم به حساب می آید، رودی است که قابل کشتیرانی می باشد و به همین دلیل این امر اهمیت زندگی این مردم را دو چندان کرده است.

القاب بسیار جذاب دیگری هم به این رود می دهند که بسیار جالب است، به عنوان مثال به آن راین قهرمان هم می گویند، و این به دلیل داشتن صخره های رویایی، قلعه های گمراه کننده، و رودهای روان که از کوه های سوئیس از راه آلمان غربی به سمت دریای شمال می آیند، می باشد. هم چنین شاهد مجموعه های باستانی و شهر های قدیمی در کنار این رود می باشد.

رود راین

1. رود راین

 

قایق رانی روی راین

یکی از فعالترین آبراه های کشتی رانی در آلمان را می توان رودخانه بزرگ راین دانست که باعث شده است از طریق چند کانال به مهمترین رودخانه های اروپای غربی متصل شود. هم چنین این منطقه به عنوان یکی از مراکز اصلی کشتی رانی و حمل و نقل محسوب می شود.

رودخانه راین به دلیل جاذبه های طبیعی که دارد، می تواند لحظات مفرح و شادی را برای گردشگران به ارمغان بیاورد. علاوه بر قایق سواری سرگرمی های دیگری هم مورد توجه گردشگران قرار می گیرد.

به دلیل اینکه در حالت حرکت به سمت بالادست سرعت آهسته تر می شود، پس با این حساب زمان بیشتری هم می طلبد.
هم چنین گردشگران می توانند به راحتی توسط قطار، هواپیما یا اتوموبیل خود را به این منطقه زیبا و دیدنی برسانند و از حضور در این منظره لذت ببرند.
از دیگر جذابیت های این رود رستوران ها و هتل های مجلل و بی نظیری که در دره راین وجود دارند، را می توان نام برد.

رود راین

2. تصویری از رستورانی در کنار رود راین

قبایل متعددی در دوران باستان بودند که در هر دو سمت رودخانه راین و هم چنین رودخانه سلت زندگی می کردند، اما اولین بار بود که جولیوس سزار اقدام به حفر کانال و گذر از این رودخانه کرد. و پس از فروپاشی امپراطوری روم غربی، قبایل آلمانی تصمیمی دوباره به عبور از این رودخانه را گرفتند. و اقدام به این کار کردند.

کشورهای واقع در امتداد رود راین هرگز مرز و حدود ثابتی نداشته اند و حدود آنها از زمانی به زمان دیگر تغییر یافته است. نخستین کشتی بخاری که وارد این رود بسیار جذاب و دیدنی شد، در سال 1832 میلادی بود که از دریای شمال وارد رودخانه راین شد و تمام مسیر تا شهر بازل سوئیس را از طریق این رودخانه پیمود.

در سال 1840 میلادی به دلیل به وجود آمدن بندری به نام مانهایم در حاشیه این رود، رونق صنعتی این منطقه افزایش یافته، و مورد استقبال گردشگران قرار گرفت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *