بازدید از جنوب کوش آداسی با تور کوش آداسی

بازدید از جنوب کوش آداسی با تور کوش آداسی

آژانس هواپیمایی پارادیس سیر پارسیان، مجری مستقیم تور کوش آداسی می باشد که با همراهی مسافران در چنین شهری، توانسته است بهترین امکانات و هتل های کوش آداسی را به عنوان جنبه ای مثبت در این سفر به آن ها ارائه دهد. اما گذشته از اینکه بسیاری از زیبایی های این شهر را بازدید خواهید کرد، نیز از جنوب کوش آداسی دیدن خواهید کرد که تور کوش آداسی شامل آن می شود. جنوب کوش آداسی منطقه تاریخی و قدیمی و کهن می باشد که بسیاری از گردشگرانی که با تور کوش آداسی به این منطقه می آیند، بیشتر معتقد هستند که دلیل انتخابشان خصوصیت بارز باستانی بودن است.

 بازدید از جنوب کوش آداسی با تور کوش آداسی

موقعیت این مکان زیبا در کوش آداسی، مابین سلجوق Selcuk و بدروم، که هر سه منطقه های باستان شناسی پر اهمیت می باشند، واقع شده است که حتی با برنامه هایی که آژانس هواپیمایی برای تور کوش آداسی در نظر گرفته است، به راحتی می توان در عرض یک روز از آن ها دیدن کرد.

پرین (Priene) را به این صورت می شناسند که زمانی یکی از فعال ترین بندرها در اتحادیه ی Ionian محسوب می شده است و امروزه به دلیل لایه گذاری رودخانه ی Maeander، حدود 5 کیلومتر در درون مرز قرار گرفته است. این مکان که در ذهن گردشگران بسیار زیبا و دیدنی تلقی می شود، در تراس بالاتر که به دشت اشراف دارد، از موقعیت زیبایی بهره مند بوده است. تماشاخانه، تالار مشاوره (یا به ترکی bouleterion) و بازار، ارزش دیدن را دارند و پیشنهاد می کنیم که حتما از این مکان ها دیدن کنید. اما جاذبه ی اصلی پرستشگاه بزرگ آتنا می باشد. اسکندر کبیر که در 334 قبل از میلاد از این شهر عبور کرده است، برای تکمیل آن هزینه ای پرداخت کرده بود، پنج ستون از 30 ستون اصلی به واسطه ی ارتفاع زیادشان بازسازی شده اند.

لایه گذاری رودخانه ی Maeander به این صورت بوده است که شهر Miletus را که زمانی بسیار با شکوه بود را نیز متروک کرد. بندر آن که کشتی های Miletus از آن برای یافتن بالغ بر 100 اجتماع در طول قرون هفتم و هشتم پیش از میلاد رهسپار شدند، امروزه به باتلاق پر از قورباغه بدل شده است. از ویرانه های بازار، تماشاخانه و حمام های Faustina می توان پی به شکوه و جلال این مکان برد.

هرگز هیچ شهری در Didyama به جای نمانده بود، به جز معبد بسیار بزرگ آپولو (Apollo) که یکی از بزرگترین و با ابهت ترین معابد جهان باستان بوده است. تنها دو ستون هنوز به جای مانده است، اما جنگلی از کنده درخت های مرمری عظیم، یادآور عظمت ساختمان اصلی است. مردم مسافت طولانی ای را پشت سر می گذاشتند تا با پیشگوی آپولو، مشورت کنند، درباره ی مسائل تجاری، ازدواج و لشکرکشی های نظامی خود از او نظر بخواهند.

زمانی که ایرانیان در سال 494 پیش از میلاد، Miletus را نابود کردند، معبد آپولو واقع در Didyma را هم ویران کردند. نوسازی آن به دست اسکندر کبیر صورت گرفت (پیروزی قاطع او بر ایرانیان Gaugamela به سال 331 پیش از میلاد، توسط پیشگو، پیشگویی شده بود)  قرن ها به طول انجامید اما این معبد هرگز کامل نشد، بعضی از ستون ها همچنان نتراشیده باقی مانده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *