دوست دارید درباره هزينه دانشگاه های ارمنستان بدانید؟

دوست دارید درباره هزينه دانشگاه های ارمنستان بدانید؟

آن هایی که به دنبال تحصیل در ارمنستان هستند، نگران نباشند، برای شما لیستی از هزینه های تحصیل در این کشور را برای شما آورده ایم.

هزینه دوره های لیسانس و فوق لیسانس حدودا 2100 دلار در سال می شود و هزینه دوره دکترا حدود 3000 دلار در سال در می آید. اما ابتدا بهتر است به معرفی چند دانشگاه بپردازیم، که در ارمنستان بسیار مشهور هستند. دانشگاه هایی که در ادامه برای شما آورده ایم، به نقل از کتاب ارزشیابی وزارت علوم جز دانشگاه های تایید شده ارمنستان هستند؛ پس نگران نباشید.

دوست دارید درباره هزينه دانشگاه های ارمنستان بدانید؟

دانشگاه‌هایی‌ که در گروه یک قرار گرفته اند :

1.دانشگاه دولتی ایروان :

دانشگاه دولتی ایروان یکی از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم، که شامل این دانشکده ها می باشد، ریاضیات، انفورماتیک، مکانیک، فیزیک، رادیوفیزیک، شیمی، بیولوژی، زمین شناسی- مطالعات شرق شناسی، زبان شناسی ارمنی، زبان شناسی روسی، الهیات ارمنی، تاریخ، جغرافیا، حقوق، روزنامه نگاری، فلسفه، روابط بین الملل، جامعه شناسی، اقتصاد، مدیریت که همه و همه را می توانید در این دانشگاه مشاهده کنید.

2.دانشگاه دولتی کشاورزی ارمنستان :

این مرکز دارای 6 دپارتمان، 43 کرسی، چندین آزمایشگاه، کتابخانه، مرکز کامپیوتر، کلینیک دام شناسی، 2 محوطه آزمایشی-آموزشی درآرماویر و کتاک و یک مرکز تفریحی می باشد.

3.آکادمی علوم هنر ایروان :

آکادمی هنر ایروان شامل بخش های زیر می باشد :
نقاشی، مجسمه سازی، گرافیک، هنرهای تجسمی ودستی، علوم انسانی (نمایش نامه نویسی ، زبان شناسی مدرن و…) ، طراحی، دکوراسیون و هنرهای کاربردی، مد وطراحی پارچه ، تاریخ و تئوری هنر و غیره که بازدید و تحقیق درباره آن بی ضرر نیست.

4.آکادمی ملی علوم ارمنستان از جمله :

گروه اول : ارمنستان شناسی و علوم اجتماعی
گروه دوم : شیمی و علوم خاک
گروه سوم : ریاضیات و علوم تخصصی
گروه چهارم : فیزیک و فیزیک نجوم
گروه پنجم : علوم طبیعی

دانشگاه هایی که در گروه شماره دو قرار گرفته اند :

1.دانشگاه دولتی معماری و طراحی ایروان :

دانشکده معماری (دوره تحصیل 6 سال)،  دانشکده ساختمان های شهری (دوره تحصیل 5 سال)، دانشکده عمران – ساختمان (دوره تحصیل 5 سال)، دانشکده سازه های آبی و اقتصاد شهری (دوره تحصیل 5 سال)، دانشکده تامین گازهای گرمایشی و تهویه، دانشکده ریاضیات تخصصی و هیدرولیک، دانشکده ریاضیات کاربردی و مکانیک، دانشکده عمران ـ حمل ونقل (دوره تحصیل 5 سال).

2.دانشگاه دولتی مهندسی ارمنستان :

شامل این رشته ها می باشد، مهندسی الکترونیک، مخابرات، کامپیوتر، IS، مهندسی پزشکی.

3.کنسرواتوار دولتی ایروان

صرفاً در رشته های موسیقی و هنر فعالیت دارند. و نیز رشته های تحصیلی از جمله آهنگسازی، نوازندگی، رهبری ارکستر، رهبری کر، موسیقی شناسی، تاریخ موسیقی، اجرای موسیقی، موسیقی کاربردی، اپرا، پیانو، آهنگسازی را شامل می شوند.

4.دانشگاه دولتی زبان شناسی ارمنستان:

صرفاً در رشته های علوم انسانی می باشد و نیز شامل رشته زبان و ادبيات روسی و زبان انگلیسی(آموزش – ادبیات) هم می باشد.

5.آکادمی اروپایی :

در مقطع لیسانس شامل رشته های اقتصاد ، IT ، MBAمی باشد. و در مقطع فوق لیسانس رشته هایی هم چون تجارت جهانی ، IT ، MBA را شامل می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *