در تور ترکیه چطوری تماس برقرار کنیم؟

در تور ترکیه چطوری تماس برقرار کنیم؟

وقتی تور ترکیه را انتخاب می کنید‌، در طی بدرقه ای که از شما می شود، اولین تقاضایی که خانواده و یا دوستانتان از شما دارند، این است که می گویند ” رسیدی زنگ بزن “؛ جمله جدیدی نیست و همه ما در سفری که به خارج از کشور داشته باشیم و چه به خارج از شهر، این جمله را شنیده ایم. حال اگر تور ترکیه مقصدتان باشد، برای شما راه حلی داریم، و در صورتی که با این سوال ها روبرو شدید که چگونه می توانید با ایران در تماس باشید و یا هزینه های تماس با ایران از ترکیه چگونه می باشد، فقط کافی است راه حل های زیر را در ادامه دنبال کنید.

روش های مختلفی برای تماس با ایران از ترکیه وجود دارد که هزینه هر کدام نیز متفاوت می باشد، در زیر با این روش ها آشنا می شوید :

در تور ترکیه چطوری تماس برقرار کنیم؟

۱ـ رومینگ سیمکارت های ایرانی : 

گردشگران می توانند از سرویس رومینگ خطوط ایرانی در کشور ترکیه استفاده کنند، اما این سرویس بسیار هزینه بر می باشد و اصلا توصیه نمی شود. به عنوان مثال، هزینه هر دقیقه مکالمه دریافتی در ترکیه، ۱۵۰۰ تومان، هزینه هر دقیقه تماس با ایران ۴۰۰۰ تومان و هزینه هر پیامک ارسالی ۱۰۰۰ تومان می باشد. مشترکان اعتباری برای فعالسازی رومینگ خط خود باید کد #۱*۱۱۱* را شماره گیری کنند.

۲ـ خرید سیم کارت در ترکیه :

یکی از روش های دیگر برای داشتن ارتباط با ایران، خرید سیمکارت از یکی از اپراتورهای ترکیه است. ترکیه دارای سه اپراتور می باشد که با معمولا قیمت ترکسل از موارد دیگر مناسب تر است . قیمت سیمکارت ترکسل با ۵ لیر شارژ ۱۱۰ هزار تومان و با ۲۰ لیر شارژ حدودا ۱۳۰ هزارتومان، این سیمکارت را می توانید در ایران هم استفاده نمایید. فقط به یاد داشته باشید، اگر سفر شما به ترکیه بیش از ۶۰ روز به طول بیانجامد نیاز به ثبت گوشی خود در این کشور دارید.

۳ـ خرید کارت تلفن عمومی :

معمولا افرادی که قصد دارند سفری کمتر از ۱۰ روز به ترکیه داشته باشند، می توانند نسبت به خرید کارت های تلفن از دکه های روزنامه فروشی اقدام نمایند. معمولا با هر کارت می توان بین ۱۰ تا ۱۲ دقیقه با ایران مکالمه داشت.

۴ـ خرید کارت تلفن بین ‏المللی :

تفاوت این کارت با کارت تلفن عمومی در این است که با کارت عمومی فقط می توانید از طریق تلفن عمومی صحبت کنید، اما با این کارت می توانید از تلفن هتل هم بدون اینکه هزینه ای برایتان ثبت شود، استفاده کنید. با گرفتن کد داخلی خط تلفن هتل آزاد شده، سپس کد روی کارت و بعد از آن شماره تلفن مورد نظرتان را با کد، شماره گیری می کنید.

۵ـ دفاتر مخابراتی :

افرادی که به زبان ترکی تسلط دارند می توانند با مراجعه به دفاتر TurkTelekom و یا PTT  و ارائه شماره درخواست کنید تا برایتان شماره گیری نمایند. سپس در کابین های در نظر گرفته شده مکالمه کنید یک نمایشگر هم در کابین هست که هزینه مکالمه رو به شما نشان می دهد. نکته ای را در نظر داشته باشید که استفاده از دفاتر مخابراتی ارزانترین تماس با ایران از ترکیه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.