دره عميق پلدار

منطقه ای دیگر که به کورپولو کانیون و یا دره عمیق پلدار معروف است، در تور آنتالیا به عنوان منطقه ای گردشگری و از جاذبه های آن منطقه می باشد. این دره در شمال شرقی آنتالیا قرار گرفته است.

برای رفتن به دره عميق پلدار باید به سمت تاشاگیل رفته و سپس بش کوناک که به آن جا می پیچد، راهی خوش منظره و شگفت انگیز که زیبایی های خاصی را دارا می باشد و به پارک ملی دره پلدار منتهی می شود. جاده این منطقه از یک رودخانه کوهستانی رد می شود و از میان جنگل های زیبا و بکری همراه با آبشار های خروشان عبور می کند.

دره عميق پلدار

نمایی از دره عمیق پلدار

دره عميق پلدار که بعد از طی راه هایی به آن خواهیم رسید، در 92 کیلومتری آنتالیا قرار دارد. بعد از طی مسافتی به دره بسیار زیبایی می رسید که غنی از گونه های گیاهی و جانوری می باشد. این دره به اندازه 14 کیلومتر در امتداد رودخانه ادامه پیدا می کند و عمق آن به اندازه 400 متر می رسد، البته در بعضی از مکان ها. در اطراف آن جا نیز می توانید رستوران هایی را مشاهده کنید که به رستوران های ماهی مشهورند و منوی بسیار لذیذی را ارائه می دهند.

تور آنتالیا

دره عمیق پلدار

از دیگر جاذبه های دره عميق پلدار می توان به پل هایی اشاره کرد که در این منطقه می باشند. به عنوان نمونه، پل رومی اولوک، که بر روی کانيون و پل بوگروم (Bugrum) و نیز بر روی رودخانه کوجا دره (Kocadere) می باشد، که شاهکاری مهندسی می باشد که در زمان خود بسیار عالی بودند.

از اين پارکی که به شما معرفی کردیم، می توانید دو انتخاب گردشگری داشته باشید، که یکی از آن ها به سمت شهر باستانی سلگه می باشد و نیز به مرتفع ترین قله کوهستان دره گول که ارتفاعی به اندازه 2992 متر را دارا می باشد. قله ای که کوهنوردان نمی توانند در امر کوهنوردی ،نمی توانند از اکتشاف آن و نیز اردو زدن در آن جا جلوگیری کرده و یا مقاومت کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *