دانستنی های سفر با تور ترکیه

دانستنی های سفر به ترکیه

آیا قبل از این که به شهر و یا کشوری جدید سفر کنید، درباره آن شهر تحقیق کرده اید؟ و یا اینکه اطلاعاتی از تور آن شهر به عنوان مثال، تور ترکیه، در سفر به ترکیه جمع آوری کرده اید؟ بسیاری از آژانس های مسافرتی که برای مسافران تورهایی را جهت سفر برگزار می کنند، معمولا اطلاعاتی درباره آن شهر و تور در اختیار علاقمندان و مسافران یا حتی گردشگران قرار می دهند. از اطلاعاتی که درباره ترکیه می خواهیم بدهیم درباره پول ترکیه می باشد و توصیه ما بیشتر به علاقمندانی می باشد که می خواهند با تور ترکیه به این کشور سفر کنند، تا در این باره مطلع باشند.

دانستنی های سفر با تور ترکیه

واحد پول ملی این کشور لیره است. خرید و فروشی که در آن صورت می گیرد، نرخ خریدها که به واحد پول های رایج می باشد، روزانه منتشر می شود. البته نرخ ارز در طی یک هفته تغییر زیادی نمی کند و می توانید مبلغ مورد نیاز خود را به مدت یک هفته از صرافی ها و یا از بانک ها تهیه کنید. بهترین مکانی که می توانید چنین کاری را در آنجا انجام دهید، صرافی ها و بانک های خیابان آتاتورک می باشد.

ــ تاکسی ها با رنگ زرد مشخص می شوند، هر مسافر هم طبق مسافتی که طی کرده است، با توجه به تاکسیمتر کرایه آن را پرداخت می کند، که البته پرداخت کرایه در شب گرانتر از روز می باشد. البته دلموش ها بیشتر توصیه می گردند، به دلیل اینکه مسافت خاصی را طی می کنند، کرایه آن ها ثابت می باشد و معمولا کارشان تا ساعت یازده شب می باشد.

ــ تلفن های ضروری که در آنجا مطمئنا به کارتان می آید، یکی پلیس امداد می باشد که می توانید با 155 و برای آمبولانس با 112 تماس بگیرید. در صورت نیاز برای تماس با آتش نشانی می توانید به شماره 110 زنگ بزنید.

ــ برای اینکه صاحب خط موبایل شوید، می توانید با ارائه یک پاسپورت و مبلغی جزیی، خط موبایل خریداری کنید.

ــ بسیاری از علاقمندان به قهوه ترک علاقه بسیاری نشان می دهند، که قهوه باعث می شود تا خواب را از شما زدوده و ذهن را به حرکت انداخته، حتی به هضم غذا هم کمک می کند.

ــ امکان دیگری که به شما داده می شود، اتومبیل های کرایه ای می باشد که فقط به این نکته توجه داشته باشید که مسئله بیمه مطرح می باشد و دیگر مسائل شامل تعمیر اتومبیل و جایگزینی آن با اتومبیل دیگر می باشند. پس حتما قبل از کرایه، از راهنمای خود درباره آن بپرسید.

ــ از جشنواره هایی که در این کشور برگزار می شود، جشنواره پرتقال طلائی می باشد که هر ساله در پاییز برپا می شود و در زمینه فرهنگ و هنرمی باشد. محلی که شاهد برگزاری جشنواره می باشید، تالار قدیمی در منطقه آسپندوس می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *