خیابانگردی همراه با تور ارمنستان

خیابانگردی همراه با تور ارمنستان

در تور ارمنستان، همان طور که از دیدنی های این کشور، جاذبه های آن، و بسیاری از مکان های تاریخی آن دیدن می کنید، بد نیست سری هم به خیابان های ایروان هم بزنید و تور خیابانگردی را با تور ارمنستان تجربه کنید.

خیابان های ایروان همانند بسیاری از شهرهای به جا مانده از شوروی عریض می باشد و از ترافیک خبری نیست، به ویژه در خیابان های لوکس ایروان حتی در ساعت های شلوغ به ندرت شاهد ازدحام خودروها خواهید بود. درختان چنار و بلوط در اطراف خیابان ها و پارک ها، خیابان های ایران را برای شما یادآور می شود. پس احساس غریبی نمی کنید. با توجه به جمعیت کم ارمنستان و پایین بودن نرخ زاد و ولد بسیار پایین این کشور به جز معدودی از خیابان های مرکزی، با عبور از خیابان ها جمعیت زیادی را مشاهده نمی کنید و پارک ها و خیابان ها هم از آرامش و سکوت نسبی برخوردار هستند.

خیابانگردی همراه با تور ارمنستان

نکته ای که با اندکی پیاده روی در ایروان و سایر شهر های ارمنستان توجه شما را به خود معطوف خواهد ساخت، نوع پوشش و ظاهر متفاوت آقایان و خانم هاست؛ پس زیاد متعجب نشوید. در ارمنستان از نظر ظاهری خانم ها بسیار شیک پوش هستند و معمولا دیده می شود که مارک پوش هستند، می توان گفت از نظر استفاده از مواد آرایشی از خانم های ایرانی هم جلوتر زده اند. اما آقایان در این کشور به پوشش و وضعیت ظاهری خود اهمیت چندانی نمی دهند و بسیار ساده پوش می باشند، حتی پسران جوان.
از نظر امنیتی هم باید بگوییم که ایروان شرایط نسبتا ایده الی را دارا می باشد و حتی در نیمه های شب هم خانم هایی را می بینید که با آرامش و به دور از مزاحمت در حال قدم زدن هستند. خیابان ها و معابر هم عموما پاکیزه هستند و از زباله خبری نیست. اما وجود دست انداز و ناهمواری در برخی از خیابان ها گاه آزار دهنده است. تسلط ساکنان ارمنستان به زبان انگلیسی همانند مردم ایران می باشد البته تا حدودی با آن بیگانه اند و در بسیاری از موارد نیازمند بهره گیری از زبان ایما و اشاره خواهید بود. ساخت خیابان های لوکس و جدید در ایروان آغاز شده است، اما گویی هنوز هم شوروی وجود خارجی دارد و این احساس با اندکی توجه به نمای اکثر ساختمان ها ، استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی و خرید از فروشگاه های ارمنستان شکل واقعی تری به خود می گیرد.

اسامی خیابان های مهم ایروان را بشناسید :

ماشتوتس، ابویان، نعلبندیان، تومانیان، سایات نووا، مسکویان، تگران متس، باغرامیان، کمیتاس، امیریان و نیز چارنتس. اگر وقت خیابان گردی داشتید، سری به این خیابان ها بزنید؛ تور ارمنستان مشتاقانه منتظر حضور شما در این تور می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *