خرید ملک در استانبول یا آنتالیا و آلانیا ؟!

خرید ملک در استانبول یا آنتالیا و آلانیا ؟!

شاید سوال بسیاری از عزیزانی باشد که در سفر با تور آنتالیا، به قصد بازدید از ملک های آنتالیا، و یا تورهای استانبول و آلانیا، قصد دیدن خانه های این دو شهر را دارند. حتی بسیاری از شما عزیزان علاقه بسیاری به اقامت طولانی در شهر آنتالیا یا استانبول را دارید، اما موضوعی که مد نظر است وضعیت ملک و هزینه هایی که در پیش است، یا نوع ملک ها که یا اجاره ای هستند و یا اینکه حتی شاید بتوان خرید را انجام داد، می باشد. اما سوالی که برای خریداران ملک در آنتالیا یا استانبول به وجود می آید، اینکه خرید ملک در استانبول بهتر است یا در آنتالیا و آلانیا؟ حال برای این مسئله برای شما جوابی هم داریم که در ادامه ذکر شده است.

خرید ملک در استانبول یا آنتالیا و آلانیا ؟!

بعد از ابلاغ سیاست های جدید فروش ملک در ترکیه برای اتباع خارجی، شرکت های زیادی از طریق شبکه های تلویزیونی ماهواری اقدام به تبلیغات گسترده پر زرق و برق برای فروش ملک در آنتالیا و آلانیا با قیمت های مناسب کرده اند، ولی به راستی آنتالیا وآلانیا در مقایسه با استانبول در زمینه فروش ملک چه تفاوتی دارند؟

1.اولین گزینه ای که باید در نظر گرفت، این است که تنها تجارت فعال در آنتالیا صنعت توریسم آن هم در فصول به خصوصی است، در صورتی که استانبول علاوه بر صنعت توریسم؛ (استانبول یک سال به عنوان اولین مقصد توریست های اروپا انتخاب شد)، صنعت نساجی و پوشاک که یکی از بزرگترین صنایع ترکیه می باشد، ترمینال فرودگاهی آتاتورک و صابی ها، همچنین بزرگترین فرودگاه دنیا “فرودگاه رجب طیب اردوغان” که تا سال 2019 افتتاح خواهد شد، صنایع مرتبط با فولاد و شهرک های صنعتی مختلف همچون خونی زنده در رگ این شهر است و باعث شده تا همیشه سرمایه گذاری در این شهر با تورم متوسطی همراه باشد؛ ضمن اینکه در صورت سرمایه گذاری هوشمندانه در بعضی پروژه های خاص احتمال سود بالا نیز وجود دارد و به عنوان مثال پیش خرید از پروژه ای که تا سال بعد ایستگاه مترو در انجا احداث خواهد شد ویا در نزدیکی فرودگاه جدید استانبول که مد نظر می باشند.

2.سود بالای فروش ملک در آنتالیا و آلانیا سرمایه گذاران را مجبور کرده است که با تبلیغات بسیار بالا بخواهند آپارتماهایشان را بفروشند. در صورتی که تبلیغاتی در این سطح در استانبول برای خارجیان مشاهده نمی شود، علتش بیشتر به اقبال عمومی برای خرید ملک در استانبول بر می گردد.

3.در استانبول احتمال شروع فعالیت تجاری و سرمایه گذاری و کار در شرکت های دیگر به علت وجود تجارت های مختلف، شرکت های بین المللی و هلدینگ وجود دارد؛ در صورتی که این چنین احتمالی در آنتالیا بسیار کمتر است.

4.پروازهای مستقیم ازشهرهای بزرگ ایران مانند تبریز،شیراز، اصفهان، مشهد روزانه به استانبول انجام می شود، به صورتی که حدود 2000 نفر به صورت متوسط از شهرهای نام برده شده به استانبول می آیند. همچنین به صورت زمینی نیز می توان به سادگی به این شهر آمد و شد کرد.

5.به جرات باید گفت که شاید یکی از بزرگترین ومهمترین آیتم های موفقیت یک انسان در زندگی شخصی و کاری وجود ارتباطات مهم در حوزه های مختلف است. این ارتباطات به صورتی است که می تواند خصوصا در حین زندگی کاری شخص، نیز در زندگی شخص هم تاثیراتی داشته باشد و آن را هم دگرگون کند. درصد احتمال برقراری این چنین ارتباطاتی در استانبول بسیار بیشتر از آنتالیاست.

6.و اما وجود جشنواره ها، همایش ها، کنفرانس ها و فستیوال های مختلف در استانبول باعث شده تا این شهر را به نام شهر فستیوال ها نیز بنامند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *