جنگل تیکال

جنگلی زیبا در گوشه ای از این کره خاکی می باشد که بسیار اسرار آمیز می باشد و واقع در گواتمالا است. جنگل تیکال به تمدن مایا ها در زمان های گذشته بر می گردد، درست زمانی قبل از ورود سفید پوست  ها به این قاره. اما هم اکنون این جنگل بسیار زیبا به مکانی دیدنی و گردشگری تبدیل شده است و تنها مکان بازمانده از این تمدن در گواتمالا می باشد.

اسرار آمیز بودن جنگل تیکال و زیبایی های گردشگری این جنگل باعث شده است به نقطه ای برای گردشگری محسوب شود. در قلب این جنگل، شاهد مجموعه ای بزرگ از تمدن مایا ها خواهید بود که توسط پوشش گیاهی سرسبز و زیبای این منطقه پوشیده شده اند و به عبارتی پنهان هستند. هم چنین مرکز تشریفاتی و انجام مناسک مذهبی این مجموعه، حتی معابد و کاخ‌های باشکوه و میادین عمومی آن قابل دسترس با مسیرهای شیب‌داری می باشند. بقایای خانه‌های مربوط به مایاها را می‌توان در سراسر منطقه دید. تنها ویرانه‌ های این شهر باستانی اکنون تبدیل به یک جاذبه زیبای گردشگری شده است.

جنگل تیکال

1. جنگل تیکال

تکامل تاریخی این تمدن را می توان از یک جامعه شکارچی به یک تمدن کشاوری دانست که در این منطقه زندگی شان را می گذراندند. در کاوش‌های انجام گرفته در این منطقه، بقایای پنبه، تنباکو، حبوبات، کدو تنبل ، فلفل و میوه‌های زیادی کشف شده که نشان گر اوج تمدن این قوم قدیمی است.

هم چنین در این منطقه شاهد زندگی جانوران نیز می باشیم که نشان می دهد گونه های مختلفی از جانوران هم در این منطقه ساکن بوده اند. از جمله گونه های مختلفی از پستانداران که در این جنگل زندگی می کنند. گونه‌هایی همچون میمون زوزه کش شنل پوش، میمون عنکبوتی، مورچه‌خوار بزرگ، مورچه‌خوار کوچک، مورچه‌خوار ابریشمی، تنبل سه انگشتی ، سنجاب، گوفر جیبی، راکون، خرسک دم حلقه‌ای، شیر کوهی، مارگای، پلنگچه، جگواروندی (گربه ایرا)، جگوار، تاپیر بیرد (که تنها در مجاورت آب زندگی می کنند)، گراز بدبوی لب سفید و گراز بدبوی یقه دار، آهوی دم سفید و آهوچه سرخ که از گونه های جانوری این منطقه می باشند.

جنگل تیکال

2. نمایی زیبا از جنگل تیکال

جنگل تیکال هم چنین میزبان 333 گونه از پرندگان است که از 74 خانواده پرندگان در گواتمالا، 63 خانواده در این پارک ساکنند. از گونه‌های موجود در تیکال، بوقلمون ریز چشم، طوطی قرمز، لک لک جابیر و عقاب کاکل‌دار را می‌توان نام برد.

جالب تر از همه این است که همان ساختمان های عجیبی که مایا ها ساخته اند، هنوز هم برای بسیاری از کاوشگران و باستان شناسان رمز و راز این ساختمان ها کشف نشده است. برخی بر این اعتقاد هستند که مایا ها با فرازمینی ها در ارتباط بوده اند و این ساختمان ها را برای ارتباط با موجودات فضایی ساخته اند. اما هنوز دلایل علمی دقیقی برای اثبات این ادعا کشف نشده است. به هر صورت این ساختمان ها برای هر گردشگری بسیار جالب توجه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.