جشن شکوفه های گیلاس

در هر کشور و مللی با توجه به اینکه هر کدام سنت و فرهنگ و پیشینه خاص خود را دارند، جشنی و یا جشنواره ای به آن مناسبت برگزار می کنند. به طور نمونه جشن گوجه فرنگی را داریم که با توجه به پیشینه ای که در کشور این جشن می باشد، فستیوال مربوطه برگزار می گردد. که ممکن است این جشن بسیار زیبا و پر از جنب و جوش باشد.

فصل بهار همواره با برگزاری جشن‌ها و جشنواره‌های فراوانی در سراسر جهان همراه است که برخی از این مراسم‌ پس از گذشت سال‌ها در حال حاضر جنبه جهانی به خود گرفته و هر ساله میزبان شرکت کنندگانی از سایر کشورهای جهان نیز است.

به عنوان مثال یکی از این فستیوال ها که در ژاپن برگزار می گردد و در فصل بهار اتفاق می افتد، جشن شکوفه های گیلاس می باشد که بسیار زیبا و دیدنی است. فصل بهار به خودی خود، زیبایی و شکوفه های زیبا را به همراه می آورد، اما در ژاپن تولد این جشن شکوفه های گیلاس را جشن می گیرند. و فستیوالی پر از شادی و نشاط را فراهم می آورند.

 

جشن شکوفه های گیلاس

فستیوال شکوفه های گیلاس

جشن شکوفه های زیبای گیلاس در ژاپن :

ژاپنی‌ ها هر ساله به مناسبت فصل بهار با دوستان خود و یا آشنایان خود، یکی از قدیمی‌ ترین جشنواره‌ های خود را زیر شکوفه‌ های درخت گیلاس جشن می‌گیرند.

شکوفه های گیلاس

جشن شکوفه های گیلاس

برای ژاپنی‌ها، روییدن ناگهانی شکوفه‌ های گیلاس با زیبایی مثال زدنی‌ نمادی از ماهیت گذرای زندگی می باشد به دلیل اینکه این شکوفه ها عمر زیادی ندارند.

 از آنجایی که آب و هوا در ژاپن خیلی قابل پیش‌بینی نیست، بنابراین هر ساله پیش‌بینی فصل فرا رسیدن شکوفه‌ های گیلاس در این کشور جنبه ملی دارد و حتی نرم‌ افزاری نیر برای این کار طراحی شده است. اما وقتی فصل شکوفه‌ های گیلاس و یا جشن شکوفه های گیلاس در زبان ژاپنی (ساکورا) فرا می‌رسد، مردم برای استفاده از زیبایی آن با حضور در طبیعت جشن می‌گیرند و در آن از انواع غذاهای ژاپنی تا کباب‌ های مختلف و همچنین ترشی شکوفه‌ های گیلاس می‌خورند. در زبان ژاپنی جشن شکوفه های گیلاس به “هانامی” معروف است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *