جزیره پنانگ

جزیره پنانگ یکی از جاذبه های مالزی می باشد. این جزیره در شمال شرقی شبه جزیره مالزی واقع شده است. مالزی سواحل زیادی دارد اما شهرتش بخاطر فرهنگ غنی و تاریخی اش می باشد. فرهنگ مالزی متاثر از فرهنگ های کشورهای دیگری مانند هند ، چین ، مالایی و اروپایی می باشد. فرهنگ چینی در این جزیره بسیار به چشم میخورد . عمارت Cheong Fatt Tze نمونه بارز این فرهنگ می باشد.

پنانگ یک واژه مالایی به نام درختی میوه محلی است. پنانگ به دلیل داشتن جزیره های متعدد و زیبا بسیار مورد توجه گردشگران و مسافران تور مالزی می باشد. در واقع این سواحل برگ برنده جزیره پنانگ در صنعت گردشگری می باشد. بیشتر مسافران تور مالزی برای دیدن این سواحل به جزیره پنانگ سفر می کنند.

پنانگ علاوه بر سواحل جذاب و دیدنیش ، جاذبه های طبیعی دیگری نیز دارد. مزرعه پروانه ها و جنگل تفریحی Bukit Panchor نمونه دیگری از این جاذبه ها می باشد. مسافران میتوانند به همراه خانواده خود در این جنگل و مزرعه اوقات خود را سپری کنند. تپه های پنانگ نیز از دیگر جاذبه هایی است که توریست ها می توانند به گذراندن اوقات در آن بپردازند. قلعه Cornwallis نیز به نوبه خود بسیار زیباست و دیدن آن خالی از لطف نیست. اما بعد از گشت و گذار در پنانگ فقط رستوران های چینی ها و غذاهای لذیذشان می توانند گرسنگی بعد از سیاحت گردی را بر طرف کنند. در این رستوران ها انواع غذاهای چینی و بین المللی برای مسافران تور مالزی پخت می شود.

ساختمان های پنانگ بیان گر فرهنگ غنی این کشور است. معابد کک لوکسی و کوآن یین از کهن ترین و تاریخی ترین این ساختمان ها می باشد.معبد مار (Snake) واقع در منطقه Bayan Lepas از عجایب پنانگ می باشد. این مارها که در میان بخارهای سوزان زندگی می کنند توجه گردشگران تور مالزی را به خود جلب کرده اند. این معبد بسیار به فرودگاه پنانگ نزدیک بوده از همین رو دسترسی آن برای مسافران بسیار راحت و آسان می باشد. برج کومتار نیز که یکی از بلندترین ساختمان های شهر محسوب می شود مملو از فروشگاه ، رستوران و همچنین سالن تئاتر می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *