ردز Rhodes

یونان جزایر بزرگ و حاصلخیزی دارد. یکی از حاصلخیزترین این جزایر ردز است. این جزیره سواحل زیبا و گوناگونی دارد. آب و هوای ردز ، در تمام سال معتدل و آفتابی می باشد.در این جزیره صخره های فراوانی که پوشیده شده از گل های رز می باشد به چشم میخورد. ساختمان ها و بناهای این جزیره مربوط به قرون وسطی می باشد.

ردز از زمان روم و یونان باستان، طی قرون وسطی و همچنین امپراطوری بزرگ عثمانی منطقه ای حائز اهمیت از نظر سیاسی و اقتصادی بوده است.این منطقه دارای دریایی بسیار تمیز و شفاف می باشد که دیدن آن از بالای تپه های ردز بسیار لذت بخش می باشد. خانه های این منطقه که اکثرا به رنگ های زرد ، قرمز ف نارنجی و آبی میباشند ، جلوه زیبایی را به وجود آورده اند.

جاذبه های ردز

ردز دارای جاذبه های طبیعی و تاریخی زیادی می باشد. کلیسا آسکلیپیو ، قلعه های تاریخی ، بقایای باستانی کالیروس ، کاخ شاهزاده ، خیابان شوالیه ها ، دژ و قلعه های فراوانی می باشند ، که همه این موارد جاذبه های تاریخی این منطقه را تشکیل می دهند. این جزیره دارای جاذبه های طبیعی مانند : تنگه پراسونی سی (این تنگه دارای سواحلی با شن های نرم و سفید و همچنین آبی مناسب برای شنا کردن می باشد.) ، چشمه های هفت گانه ، تپه فیلریموس ، دره پروانه ها وتپه های پوشیده شده از گل های زیبای رز می باشد.

تفریحات ردز

گردشگران و توریست هایی که به ردز سفر می کنند فعالیت ها و تفریحات گوناگونی مانند : حمام آفتاب در سواحل زیبا و بکر ، شنا ، غواصی ، موج سواری ، تورهای تفریحی و کوهنوردی را انجام می دهند.قایق سواری یکی از تفریحات پرطرفدار در این منطقه می باشد. قایق سواری و ماهیگیری در دریای شفاف و زیبای ردز برای مسافران این منطقه بسیار جذاب و لذت بخش می باشد.

سوغات های ردز

از جزیره می توانید روغن زیتون ، نمادهای مذهبی ، جواهر و صدف دریایی ، صنایع دستی و محلی و بسیاری دیگر از محصولات این منطقه را میتوانید به عنوان سوغات و یادگاری خرید کنید. چتر از اصلی ترین و مهم ترین سوغات ردز می باشد.در این جزیره انواع چترهای رنگارنگ و زیبا توسط چترسازانی ماهر ساخته و به مسافران و گردشگران فروخته می شود. چتر سوغات اصلی این جزیره است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *