برای رفتن با تور ارمنستان، گذرنامه را فراموش نکنید!

جذابیت های دیدنی تور ارمنستان که نباید از دست داد!

شما هم حتی اگر به ارمنستان نرفته باشید، به عکس ها و تاریخ و فرهنگ این کشور سری زده اید، چه در سایت ها و یا چه در مجله های جهانگردی که اطلاعات جامعی از این بابت می دهند. البته باید بگوییم که این روزها ارمنستان هم به یکی از مقاصد توریستی ایرانیان تبدیل شده است. حتی با خدماتی که به گردشگران ارائه می شود این گفت که در صورتی که تور ارمنستان را انتخاب می کنید، اشتباه نکرده اید، چون که در حال سفر به جایی هستید که برای شما بهترین و جدیدترین خاطرات و اتفاقات را به ارمغان خواهد آورد. گردشگران بسیاری که به ارمنستان سفر کرده اند، براین عقیده بوده اند که این کشور یکی از کشورهایی است که با داشتن جاذبه های زیاد توانسته سالانه گردشگران زیادی را به سمت خود بکشاند. پس با این اوصاف تردید نکنید و این فرصت طلایی در سفر با تور ارمنستان را از دست ندهید.

حال با بهترین گزینه ای که به شما معرفی کردیم، بیایید سفری مجازی به ارمنستان داشته باشیم، سفری به انواع و اقسام کلیساها و صومعه ها که دیدن و شنیدشان خالی از لطف نیست و مطمئنا شما را به وجد می آورد :

جذابیت های دیدنی تور ارمنستان که نباید از دست داد!

1. کلیسای جامع Etchmiadzin

اگرچه ساخت این کلیسا به 3 قرن بعد از میلاد بر می گردد، ولی ساختمان آن هنوز پابرجاست. این کلیسا تنها از سنگ ساخته شده و در ساختار آن از ساروج استفاده نشده است. اگر به تاریخ و فرهنگ مردم ارمنستان علاقمند باشید، پس این کلیسا را از دست ندهید.

2. صومعه Khor Virap

این صومعه بر فراز کوه آراگات در ارتفاعی معادل 2300 متر از سطح دریا قرار گرفته و ساخت آن به قرن 7 بر می گردد. نام ارمنی این صومعه به معنای قلعه ای در ابرها است. امکانات صومعه Khor Virap بسیار جالب توجه و شامل سیستم گرمایشی و حمام است. در نزدیکی این ساختمان کلیسایی مربوط به قرن 11 قرار دارد.

3. معبد Garni

مجموعه ای از چند معبد است که در نزدیکی ایروان قرار گرفته اند. این معبدها در قرن سوم بعد از میلاد ساخته شده اند و همچنان استحکام خود را حفظ کرده اند. همه قسمت ها از سنگ ساخته شده اند.

4. صومعه Noravank

این صومعه در سال 1205 ساخته شده و یکی از مهم ترین مراکز مذهبی و فرهنگی به شمار می رفته است. کل این مجموعه را دیوارهای قلعه احاطه کرده و کلیساهای داخل آن بین سال های 1900 تا 2000 بازسازی شده اند.

5. صومعه Alaverdi

بعضی قسمت های این صومعه در قرن 6 ساخته شده ولی ساخت کلیسای جامع آن به قرن 11 برمی گردد. صومعه Alaverdi علیرغم عمر طولانی خود همچنان مستحکم است و یکی از مهم ترین جاذبه های جهانگردی ارمنستان محسوب می شود. همه کسانی که به تاریخ و فرهنگ ارمنستان علاقمند هستند از صومعه دیدن می کنند.

6.Sevanavank

این صومعه که در کنار رودخانه و بر روی تپه ای نزدیک ساحل قرار گرفته است، یکی از مراکز مذهبی مهم در ارمنستان است. دو کلیسا با ظاهر و سبکی مشابه در این صومعه وجود دارند که هر دو در اواسط قرن گذشته بازسازی شدند. افراد به دلیل علاقه ای که به تاریخ یا فرهنگ دارند، یا صرفا برای دیدن ساختمانی بسیار قدیمی از این مکان دیدن می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *