جاذبه های توریستی سنت پترزبورگ را می شناسید؟

قصر پترهوف peterhof palace

کاخ پترهوف جاذبه شگفت انگیز سنت پترزبورگ که گردشگران تور روسیه را جذب خود می کند. این سازه منحصر به فرد در قرن 17 میلادی به دستور پتراول ساخته شد. پتراول بعد از اتمام ساخت کاخ آن را به همسر خود کاترین اول هدیه کرد. پتراول به کار ساختمان سزی و شهرسازی بسیار علاقه مند بود از همین رو مستقیم بر روی ساخت این کاخ نظارت داشت. پترهوف به زبان روسی به معنی قصر پتر کبیر می باشد.

موزه هرمیتاژ Hermitage Museum

موزه هرمیتاژ یکی از بزرگترین موزه های دنیا می باشد. این موزه بزرگ بیش از 3 میلیون اثر را در خود نگهداری میکند. موزه هرمیتاژ در 6 بنا به نمایش آثار هنری می پردازد. بنای اصلی موزه دارای قصر زمستانی می باشد و در گذشته محل سکونت تزارها بوده است. در این موزه آثار متعددی مانند البسه های سلطنتی ، سکه ، مجسمه ، نشان ها و مدال ها ، جواهرات و همچنین بزرگترین کلکسیون طلای باستانی که متعلق به اروپای شرقی و آسیای غربی می باشد را در خود جای داده است. مسافران تور روسیه برای بازدید از آثار هنری همه روزه به این موزه مراجعه کنند.

پل الکساندر نوسکی Alexander Nevsky Bridge

پلی معلق و ساخته شده از بتن که در کنار صومعه الکساندر نوسکی تا زانوسکی پراسپکت قرار دارد. ساخت این پل در سال 1965 به اتمام رسید. پل الکساندر بر روی رودخانه نوا و در منطقه اختا واقع شده است. این پل دارای 6 لاین برای عبور و مرور خودروها می باشد. همچنین از زیر این پل کشتی های بزرگ و کوچک عبور می کنند. در مواقعی که کشتی های غول پیکر قصد عبور از زیر این پل را دارند دو بال پل الکساندر به حالت عمود درآمده تا کشتی ها بتوانند به راحتی از زیر آن عبور کنند. طول پل حدود 906 متر است ، که طولانی ترین پل سنت پترزبورگ به حساب می آید.

کلیسای جامع اسحاق مقدس  Saint Isaac’s Cathedral

در گذشته کلیسای جامع اسحاق ، کلیسای اصلی و از بزرگترین کلیسا های روسیه به حساب می آمد.سال ساخت این کلیسا از 1818 تا 1858 می باشد.کلیسایی با ظاهری منحصر به فرد که سر در آن با مجسمه های زیبای مرمری تزئین شده است.سازه ای سنگی با گنبدی بزرگ که توجه گردشگران تور روسیه را به خود جلب کرده است. داخل کلیسا نیز با کاشی ها و موزائیک های تزئینی ، نقاشیها و ستونهای مرمری سبز و سنگ های لاجوردی تزئین شده است. امروزه نه تنها از محبوبیت این کلیسا کم نشده بلکه مراسمات بزرگ و ملی زیادی در این کلیسا برگزار می شود. همچنین مراسمات عقد و عروسی های بزرگ نیز در کلیسای اسحاق برگزار می شود. گنجایش این کلیسا حدود 14000 هزار نفر به صورت ایستاده می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *