تور کوش آداسی برگزار می کند : یک تور تفریحی و گردشگری در مسجدی تاریخی، مسجد عیسی بیگ.

تور کوش آداسی شما را تا یک مسجد تاریخی و بسیار زیبا قرار است همراهی کند. این مسجد که عیسی بیگ نام دارد، این مسجد در سال 1374 تا 1375 بود که ساخته شد و شد از جمله جاهای دیدنی که هیچ گردشگری از دست نمی داد. یکی از دلایلی که پیشنهاد ماست که از مسجد می گوییم دیدن کنید، اینکه از آثار هنری ـ معماری باقی مانده از بیلیکیس در آناتولی می باشد. علاوه براینکه مسجد در جایی قرار گرفته که زیبایی اش را بسیار کرده، نیز به خاطر اینکه یک تپه ای آن نزدیکی هست و Ayasluğ نام دارد که در سلسوک می باشد. این یک منطقه در ازمیر است که گردشگران سالانه از آن بازدید می کنند و تا می توانند سعی می کنند که آن را در برنامه بازدیدشان قرار دهند.

مسجد عیسی بیگ در تور کوش آداسی

زیبایی های مسجد نه تنها به جذابیتش افزوده است، بیشتر هم به خاطر آن معماری است که روی مسجد کار شده که توسط یک معمار حاذق و توانا هم بوده است. در حقیقت مسجد به دست Ali b. Mushaimish Dımışklıoğlu ساخته شده است و اصلی ترین هدف به افتخار آیدینید عیسی بیگ بوده است. برنامه های مسجد براساس برنامه های مسجد جامع دمشق می باشند.

اگر بخواهیم یک تور مجازی شروع کنیم، از جلوی در مسجد شروع می کنیم که دارای دو در اصلی هم هست، از شرق به غرب هم می باشد. یک فضایی هم دارد که با یک چشمه جوشان است. مثلا در دیوار غربی اشکال هندسی و کتیبه هایی هم حک شده که خیلی منظره جالبی به دیوار داده است. به بالا که نگاه کنید، گنبد مسجد را می بینید که آن هم با کاشی کاری هایی که رویش شده است، زیبایی و جلوه خاصی به مسجد داده است. دوازده ستون هم در مسجد می بینید که داخل مسجدند و دور تا دور آن قرار گرفته اند. مناره آجری مانندی هم دیده می شود که به صورت هشت ضلعی ساخته شده است، اما موضوع این است که متاسفانه بخشی از آن خراب شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *