تور هندوستان

تور هندوستان

در این مطلب به زیر مجموعه ای از تور هندوستان می پردازیم، که می توانند شامل تعداد روزهای اقامت مسافران باشند ، به طور مثال ممکن است تور هندوستان به صورت چند شب و چند روز اقامت در هتلی پنج ستاره باشد، که همراه با صبحانه، ناهار، شام است، بسته به نوع و روزهای تور هندوستان ممکن است چند روزی را به گشت و گذار و تفریحات اختصاص دهند، سپس برنامه های دیگری در پیش داشته باشند. در این تور هندوستان ، به دلیل اینکه بسیاری از مسافران با زبان هندی آشنا نیستند، می توانند از امکان داشتن مترجم زبان فارسی و  هندی بهره ببرند . حتی ممکن است بیمه مسافرتی هم به مسافران تعلق پیدا کند .

هتل های پیشنهادی کشور هندوستان در تور هندوستان که می توانید در آن اقامت داشته باشید :

 • هتل کانتری این

هتل کانتری این صاحب آباد 20 کیلومتر از منطقه تجاری مرکزی دهلی فاصله دارد ، فرودگاه گاندی 20 کیلومتر از این هتل فاصله دارد. این هتل دارای مرکز اسپا ، استخر روباز و اینترنت رایگان Wi-Fi می باشد . می توانید در تور هندوستان  در آنجا اقامت داشته باشید .

 • هتل ریزورت ریو

هتل ریزورت ریو در ساحل باگا قرار دارد ، این هتل 6 غذاخوری و یک استخر دارد. اینترنت رایگان Wi-Fi نیز در محوطه عمومی هتل در دسترس می باشد.می توانید در تور هندوستان در آنجا اقامت داشته باشید .

 • هتل کلارکز

هتل کلارکز شیراز دارای استخر روباز ، خدمات ماساژ و مرکز سلامتی و اسپا می باشد. این هتل 1.5 کیلومتر تا تاج محل و قلعه آگرا فاصله دارد .می توانید در تور هندوستان در آنجا اقامت داشته باشید .

 • هتل پارک هیات

هتل پارک هیات در ساحل آروسیم و با فاصله 15 دقیقه تا فرودگاه دابولیم قرار دارد. این هتل دارای باغ زیبا می باشد که با آب نماهایی مزین شده است .می توانید در تور هندوستان در آنجا اقامت داشته باشید .

تور هندوستان | تور جزایر مالدیو |تور اندونزی| تور چین | تور مالزی |تور دبی | تور تایلند 

%post تور هندوستان

تور هندوستان

هندوستان ، سرزمینی پرتکاپو با تضادهای شگفت انگیز است، جایی که دنیای سنتی و مدرن به هم می رسند. هفتمین کشور پهناور و دومین کشور پر جمعیت دنیاست .  هند، از میراث غنی ای برخوردار است، دستاورد دورانی از فرهنگ ها و مذاهب مختلف که هر یک اثر خود را بر جای گذاشته اند .

برخی از مکان های دیدنی  هندوستان که بهتر است در تور هندوستان از آنجا دیدن کنید …

%post تور هندوستان

 • تاج محل در آگرا :

  احتمالا شناخته شده ترین عمارت در  هندوستان  است، همچنین «تاج محل»، مشهورترین نشانه در جهان برای نشان دادن قدرت عشق است. به یاد «ممتاز محل»، همسر محبوب «شاه جهان» نام گذاری شده است، ساخت این آرامگاه زیبا به خاطر مرگ او در سال ۱۶۳۱ میلادی آغاز ، توسط ۲۰۰۰۰ کارگر بنا شد و ۲۲ سال طول کشیدحتما در تور هندوستان از این مکان دیدن کنید .

 • شهر مقدس «واراناسی» :

  زیارتگاه اصلی هندوها ، از مدت هاست که وابسته به رودخانه بزرگ «گنگ» که یکی از مهم ترین نمادهای مذهبی این آیین است بوده، قدمت واراناسی که یکی از شهرهای راکد زندگی است به قرن هشتم قبل از میلاد مسیح می رسد. دلایل زیادی برای بازدید از شهر وجود دارد، از جمله میتوان به کاوش در « Old Quarter » همجوار رودخانه گنگ اشاره کرد جایی که معبد «Kashi Vishwanath » را در آن خواهید یافت که در سال ۱۷۸۰ میلادی بنا شده است( معبد «New Vishwanath » به همراه هفت معبد مجزایش نیز جالب توجه است).
  حمام کردن در رودخانه گنگ برای هندوها بسیار حائز اهمیت است، مکان های بیشماری به نام « گات» وجود دارد که پلکانی به سمت آب را شامل می شوند جایی که افراد با ایمان در مقابل عبادت کنندگان خود را می شویند .حتما در تور هندوستان از این مکان دیدن کنید .

 • معبد طلائی آمریتسار :

  آمریتسار(Amritsar)، تاسیس سال ۱۵۷۷ میلادی، قطب مهمی در تاریخ و فرهنگ Sikh (هندوستان) محسوب میشود. جاذبه اصلی آن «هرمندیر صاحیب» است که در سال ۱۶۰۴ بازگشایی شده و اغلب به خاطر تزیینات زیبای طلاییش معبد طلایی خوانده می شود. یکی از مقدس ترین زیارتگاه های «سیک»( بسیاری از هندوها و مردم با مذاهب دیگر نیز به آنجا می روند)می باشد، معبد به صورت ترکیبی از سبک های هندو و اسلامی ساخته شده است، بخش مرمرین پایینی معبد از جلوه هایی با تزیینات داخلی گلدار و اشکال حیوانات شکل گرفته است، در حالی که گنبد بزرگ طلایی یک گل نیلوفر آبی را نمایش میدهد که نمادی از پاکی در بین «سیک» ها می باشد. علاوه بر طراحی با شکوه معبد، بازدیدکنندگان، به طور همتراز،با حس و حال معنوی آن تحت تاثیر قرار میگیرند، تاثیری که با سرود مداوم عبادت کنندگان از کتاب مقدس «سیک» افزایش می یابد و در سرتاسر مجتمع پخش می شود.حتما در تور هندوستان از این مکان دیدن کنید .

 • شهر طلایی جایزالمر :

  نام شهر طلایی «جایزالمر»( Jaisalmer) بر گرفته از سنگ ماسه زردی است که به طور عمده در ساختمان های آن مورد استفاده قرار گرفته، آبادی ای با معماری قدیمی باشکوه که از تپه های شنی صحرای «تهار» قامت کشیده است. امروزه شهر با عمارات بزرگ تاریخی، دروازه های معروف و قلعه بزرگ «جایزالمر» – همچینین معروف به قلعه طلایی- یک قلعه وحشت برانگیز با معماری قرن دوازدهم که به بالای شهر قامت کشیده، تکمیل شده است . حتما در تور هندوستان از این مکان دیدن کنید .

 • سواحل گوا :

مدت هاست که در  هند یکی از جاهایی است که کسانی که تعطیلات کنار دریا میخواهند باید به آنجا سربزنند، خط ساحلی غربی زیبای “گوا” مشرف به دریای عرب، به تازگی توسط گردشگران خارجی کشف شده است. خط ساحلی گوا با مسافتی بیش از ۶۰ مایل جایگاه تعدادی از سواحل دوست داشتنی دنیاست، هرکدام جذابیت خاص خود را دارد. برای کسانی که به دنبال آرامش و سکوت هستند ساحل مجزای «آگوندا» انتخاب خوبی است، در حالی که تاکنون ساحل « کالانگوت» بیشتر بازرگانی و شلوغ بوده است. کسانی که به دنبال تفریگاه های شیک، دروازه های یوگا و آسودگی در چشمه های معدنی هستند سواحل «مندرم»، «مرجیم» و «آشوم» در بین هندیان ثروتمند و غربی های همانند شیک و به روز است. «پالالیوم» نیز گزینه محبوب دیگری است که در یک مکان زیبا قرار دارد . حتما در تور هندوستان از این مکان دیدن کنید .

%post تور هندوستان

%post تور هندوستان

%post تور هندوستان

%post تور هندوستان

   

  آب و هوا 

   آب و هوای کشور هند که خوب است در تور هندوستان بدانید :

بهترین آب وهوای هند از ماه نوامبر تا اواسط فوریه تقریبا در تمام نقاط دارا میباشد .از طرفی هم تنوع آب و هوایی هند بسیار زیاد است طوری که آب و هوای شمال کشور با جنوب آن زمین تا آسمان فرق داردزیرا درکوهستا ن های همیشه پوشیده ازبرف هیمالیا تامنطقه حاره وگرمسیری میانه وجنوب وکویرخشک غرب این کشور رادربرمی گیرد.بنابراین  برای سفر به هند نیمه دوم میلادی که مصادف است با فصل ماه های 9,10,11 شمسی فرصت خوبی است .دانستن این مطلب برای تعیین زمان سفر به هند خوب است:چهارفصل هندشامل:سردوخشک ازماه دسامبر تا فوریه،گرم وخشک ازماه مارس تا مه،فصل بارش از ماه ژوئن تا سپتاند مبرومعتدل در ماه های اکتبرونوامبر است.به طورمیانگین 1000تا1500میلیمتر باران در سال،تقریبا سراسر هند را در برمی گیرد که این مقدار به 2500میلیمتر در سواحل و ناحیه شمال شرقی هند می رسد . میانگین بارندگی سالانه دربنگال غربی به بیش از11000میلیمتردرسال می رسد .

 
                        

   فرهنگ

برخی از فرهنگ های کشور هند که خوب است در تور هندوستان بدانید :

برای مسافرانی که به هند سفر می کنند، کار سخت تر است چون هندی ها دنیایی از آداب و رسوم عجیب دارند که ممکن است برای ما اصلا قابل هضم نباشد. بخشی از این آداب و رسوم را اینجا برایتان آورده ایم:

سر از نظر هندی‌‌ها مقدس‌ترین قسمت بدن است و نباید توسط افراد دیگر لمس شود. برای همین بهتر است در مواجهه با کودکان هندی به قصد نوازش اصلا به سرشان دست نزنید.

هندوها معتقدند كه گاو ماده را نباید كشت و گوشت این حیوان مفید و مقدس را نباید خورد، این یكى از دلایلى است كه آنان از گوشت حیواناتى چون بز، گاو نر و گوسفند استفاده مى‌كنند. البته مصرف گوشت در بین هندی‌ها چندان پسندیده نیست، حتى امروزه هم مى‌توان هندو‌هایى را دید كه در طول زندگى‌شان هرگز گوشت مصرف نكردند.

سنجاق روی بینی زنان هندی كه یك نگین براق است، مظهر اخلاص و نشان ازدواج و تأهل زنان هندی است. اگرچه با گذشت زمان این زینت مورد استفاده دخترها هم قرار گرفته است.

درست كردن حلقه‌های گل در هند بسیار مرسوم است. در هنگام نشان دادن ادب و احترام بیشتر دسته‌گل‌هایی از یاس سفید با گل‌های جعفری یا همیشه بهار (نارنجی رنگ) تهیه می‌كنند. و به شكل ریسمانی به هم می‌بافند و ته آن را گره می‌زنند و آن را در مراسم مختلف بر گردن كسی كه می‌خواهند به او احترام بگذارند می‌اندازند.

کلمه Namaskar یادآور متداول‌ترین و مشهورترین نوع سلام و علیك در هند است كه در هنگام خوش‌آمد گویی و یا خداحافظی به كار می‌رود. دراین شیوه سلام كردن، كف دو دست را به هم می‌چسبانند و در زیر صورت به سمت بالا نگه می‌دارند و كمی‌خم می‌شوند و سپس به شخصی كه دیده‌اند به این روش سلام می‌كنند.

مردم هندوستان معتقدند كه چسباندن دو دست به یكدیگر نشانه همفكری و همرنگی با شخص مقابل است و از طرفی دست راست را مظهر روح و طبیعت معنوی انسانی و دست چپ را نشانگر جهان مادی و جسم انسانی می‌دانند و با این حركت می‌خواهند یكی بودن جسم و جان خود را به شخص مقابل بدهند.

 

 

 واحد پول

 اولین نکته ی مهم قبل از سفر به یک کشور خارجی و تور هندوستان  اطلاع از واحد پول آن کشور است . باید بدانیم که در آن کشور مردم از چه واحد پولی در معاملاتشان استفاده می کنند و واحد پول ما چه  ارزشی دارد.

تور هندوستان را خریداری کرده اید و قبل از سفر باید بدانید که روپیه واحد پول رسمی هندوستان است.

روپیه روپیهِ هند به عنوان پول قانونی در کشورهای همسایه نپال و بوتان پذیرفته شده‌است و این دو کشور پول رایج خود را بر اساس نرخ روپیهِ هند تثبیت کرده‌اند. روپیه به ۱۰۰ پیسه تقسیم می‌شود. ارزش بالاترین اسکناس کاغذی معادل هزار روپیه‌است و بی‌ارزش‌ترین سکه رایج در هند ۵۰ پیسه است. در سال ۲۰۱۱ به طور تقریبی ارزش هر ۵۵ روپیه معادل یک دلار آمریکا بوده است.

 

               

  دین و زبان

 مذهب

ماهیت مذاهب کشور هند که لازم است در تور تور هندوستان بدانید :

هند معجونی از ادیان مختلف و فرقه‌های مذهبی گوناگون است که اغلب آنها از هندوئیسم، اسلام و آیین بودایی نشات گرفته‌اند.

حدود ۸۰٫۵٪ مردم هند پیرو آئین‌های هندو و حدود ۱۳٫۴٪ مسلمان هستند. هند همچنین بیش از ۲٫۳٪ مسیحی و ۱٫۹٪ سیک دارد. هند اگرچه زادگاه آئین بودا بوده، اما جمعیت بودائیان هند در حال حاضر تنها حدود ۰٫۸٪ برآورد می‌شود. علاوه‌بر آن پیروان آیین جینیسم ۰٫۸٪ و مجموع پیروان دین زرتشتی، یهودی، بهایی و بقیه مذاهب ۰٫۴٪ می‌باشد. با این وجود هند بزرگ‌ترین اجتماع فرقه احمدیه و مذاهب ایرانی بهائی و زرتشتی در سراسر جهان است. مسلمانان بیشتر در دهلی، بنگال غربی و نواحی شمال غربی کشور زندگی می‌کنند و در کشمیر، بیشتر جمعیت را تشکیل داده‌اند. به این ترتیب هند پس از اندونزی و پاکستان پرشمارترین جمعیت مسلمان جهان را داراست

زرتشتیان، از مهمترین اقلیت‌های دینی هند هستند که به پارسی معروفند و طی بیش از پنج سده اولیه حمله اعراب به ایران، از ایران به هند مهاجرت کرده‌اند و بیشتر در مناطق مختلف گجرات و مهاراشترا به مرکزیت بمبئی اقامت دارند. اگر چه جمعیت آنان کمتر از۲۰۰ هزار نفر است، اما نزدیک به ۱۷ ٪ اقتصاد هند را در دست دارند. شرکت‌های بزرگی مانند: «تاتا» و «گودریج»، متعلق به زرتشتیان است. گروه دیگری از اقلیت‌های کم جمعیت بهره‌ها هستند که قدرت اقتصادی مهمی در هند دارند. صاحب شرکت معروف «ویپرو» که جزو ثروتمندترین افراد جهان می‌باشد، از این فرقه‌است.

زبان مردم کشور هند که خوب است در تور هندوستان بدانید :

در هند ۴۲۸ زبان وجود دارد که ۴۱۵ زبان زنده هستند و کاربرد دارند و ۱۳ زبان امروزه منسوخ شده‌است.

طبق آمار رسمی دولت در سال ۲۰۰۱، در سرزمین هند ۲۹ زبان دارای گویشور بالای یک میلیون نفر است و ۱۲۲ زبان دیگر دارای گویشورانی بیش از ده هزار نفر هستند. تعداد گویش‌ها، لهجه‌ها و زبان‌هایی که روزانه در این کشور مکالمه می‌شود بسیار بیشتر است. در حالی که زبان‌های هندی و انگلیسی ارتباطات رسمی و امور دولتی را برعهده دارند، هر ایالت دارای زبان‌های رسمی و ملی ویژه خود است برای نمونه زبان رسمی ایالت دهلی یا ناحیه ملی پایتخت به ترتیب انگلیسی، اردو و هندی است.

در قانون اساسی هند، زبان هندی (از شاخه زبان‌های هند و ایرانی یا زبان‌های هندواروپایی) زبان رسمی سراسر کشور اعلام شده‌است. افزون برآن در سال ۲۰۰۵ زبان‌هایی که به‌عنوان زبان‌های رسمی در ایالت‌های هند شناخته شده‌اند به ۲۲ زبان رسید که عبارتند از: هندی، زبان اردو، زبان آسامی، زبان اوریا، زبان بنگالی، بودو، زبان پنجابی، زبان تلگو، زبان تامیلی، زبان دوگری، زبان سانتالی، زبان سانسکریت، زبان سندی، زبان گجراتی، زبان کنکانی، زبان کشمیری، زبان کانارا،زبان مالایالم، زبان میتی، مایتیلی، مراتی و نپالی نیز به رسمیت شناخته شده‌اند. این زبان‌ها به دو شاخه اصلی دراویدی (۲۲٪) که بیشتر در جنوب هند تکلم می‌شوند و هندو اروپایی(۷۰٪) تقسیم می‌شوند

زبان‌های سانسکریت و تامیل، زبان‌های اصلی و سنتی هند شناخته می‌شوند و در طول تاریخ طولانی این سرزمین در تغییر و تحول زبان‌های رایج در این منطقه زبان‌های فارسی و انگلیسی نقش مهمی بر عهده داشته‌اند. سالیان دراز حکومت استعماری بریتانیا بر شبه قاره هند و انجام بخش عمده‌ای از امور اداری به زبان انگلیسی موجب شده این زبان، زبان دوم بسیاری از مردم هند باشد.

 

 

    موقعیت های جغرافیایی

موقعیت جغرافیایی کشور هند که خوب است در تور هندوستان بدانید :

هند، بخش بزرگ جنوب آسیا و شبه قاره هند را به خود اختصاص داده‌است. این کشور با پاکستان، بنگلادش، نپال، بوتان، چین و برمه هم‌مرز است.

جفرافیای هند بسیار متنوع است و کانچنجونگ، بیابان، دشت، تپه و فلات را شامل می‌شود. جغرافیای این به طور کلی به سه بخش تقسیم می‌شود:

۱) فلات بلند هیمالیا

۲) جلگه سند و گنگ

۳) شبه جزیره جنوب هند که مناطق مختلف کوهستانی، دره رودخانه‌ای، کویر، دشت و جنگل را در بر می‌گیرد.

پائین‌ترین سطح هند، در اقیانوس هند، با ارتفاع صفر و بلندترین نقطه این کشور، قلهکانچنجونگا، با ارتفاع ۸۵۶۸ متر در هیمالیا قرار دارد که سومین قله مرتفع جهان است.

 

 

 

  تعطیلات رسمی

جشن ها و تعطیلات رسمی کشور هند که خوب است در تور هندوستان بدانید :

تعطيلات ساليانه به صورت ميانگين براي کارمندان شرکت هاي خصوصي بين ۱۵ تا ۲۰ روز است. در سال ۲۰۰۷ تعطيلات عمومي هند ۱۷ روز بود در حالي که يک سال بعد، دو روز از آن کاسته شد. اين امر، براي هندي هايي که به مرخصي گرفتن هاي روزهاي بين التعطيل براي طولاني کردن تعطيلات خود عادت دارند، تا حدودي خوشايند به نظر نرسيد.

 • جشن گانش هندوستان

جشن گانش (خدای هندو)،از معروفترین فستیوالهای هند است که هر سال در اواخر تابستان درحیدر اباد برگزار می شود. در این جشن هزاران تن از هندو که در دور هم جمع شده  و برنامه هایی متنوع در چارچوب  یک جشنواره در ستایش خدای هندوی  با سر فیل و کالبد  انسانی برگزار می کنند. شکستن  نارگیل به مثابه یک قربانی گیاهی، حمل  مشعل روی سر و  خمل  مجسمه ای از گانش در  مسیری تا معبد  هندو ها از مراسمی است که در این جشنواره شاهد آن هستیم. این مراسم با حرکت دسته های گوناگون و  آزین بندی  خانه ها و معازه ها همراه است.

 • جشن یوالی هند

سرزمین هند نیز همچون ایران افسانه ها و اسطوره های و آداب و رسوم هندی زیادی را از گذشته های دور به یادگار دارد . جشن دیوالی هند یکی از قدیمی ترین فستیوالهای هند میباشد که بمدت پنج روز ادامه دارد و تاریخ اجری این جشن به زمانهای پیش از میلاد بازمی‌گردد و منشا آن حماسه هندی رامایانا است. این جشنواره پنج روزه که یکی از زیباترین جشن های هند میباشد بر اساس گاهشماری هندی، در روز پانزدهم کارتیکا آغاز می‌شود.

 • جشن ببر هند

از آداب و رسوم هند جشن ببر یکی از جشن های معروف وباشکوه هند است که با نام های جشن محصول وجشن اونام نیز خوانده میشود این جشن یا جشنواره که یکی از زیباترین جشن های هند و مراسم های کهن کشور هزار آیین هند است هر ساله در 12 سپتامبر برابر با 21 شهریور خورشیدی در تریشور کرالای هند برگزار می شود.این جشن نوعی شکر گذاری برای برداشت محصول خوب و سالم است. هنرمندان هندی بدنهای کشاورزان و زمین داران و افرادی را که دوست دارند در این مراسم شرکت کنند، به شکل ببر، پلنگ یا شیر نقاشی می کنند.

تور هند

قیمت تور هندوستان

تور هندوستان 95

India Tour