تور ترکیه در موزه ای به نام موزه کاریه ؛ عکس های دیدنی یادتان نرود بگیرید.

تور ترکیه که در هر شهرش حسابی جاهای دیدنی و جاذبه های گردشگری دارد، خوب توانسته توجه گردشگران را به سمت خود جذب کند. مثلا همین کاریه از جمله جاهایی است که حدودا هزار و پانصد سال هم قدمت دارد. در اطراف کلیسا یک مجموعه عبادتکاهی قرار گرفته که در گذشت زمان حتی مرمت هم نشده و به مرور از بین رفته است. این مجموعه ای که گفتیم برای نخستین بار در سال 534 میلادی در دوران امپراتوری ژوستینیانوس از طرف تئودیوس پدر مذهبی بنا شده است. در قرن قرن یازدهم هم که از طرف ماریا دوکاینا مادرزن آلکسسیوس اول مجددا درست شد.

این مجموعه عبادتگاهی زیبا در جریان اشغال شهر توسط صلیبی های لاتینی بین سال های 1204 تا 1261 هیچ توجهی به آن نشد و تا اینکه از بین رفت. اما در قرن چهاردهم بود که توسز تئودور مئتوخیتس مرمت شد. بعدها هم که به خاطر اهمیت بنایی که اینجا داشت، مرکزی اداری امپراتوری از هیپودروم به کاخ بلاخرنه منتقل شد که در نزدیکی باروهای مشرف به خشکی شهر هستند.

تور ترکیه ـ موزه کاریه

برای اینکه کلیسا را هم تبدیل به مسجد کنند، فقط یک مناره در یک گوشه آن و محرابی هم در ضلع جنوب شرقی داخل کلیسا پدید آوردند و حتی با وجود تمام نقش و نگارهایی که روی آن قرار گرفته هنوز به جا مانده و حتی دارای بیشترین تعداد موزاییک هم هست. کلیسای کاریه در تور ترکیه بنایی کاملا بیزانسی می باشد، که نمای بیرونی آن چنین چیزی را نشان نمی دهد زیرا با آجر درست شده است و نمای ساده ای را پدید آورده است. اگر با تور ترکیه سفر کردید و این کلیسا را از نزدیک دیدید، متوجه نقش و نگارهای داخل کلیسا می شوید که بسیار زیبا و با ظرافت طراحی شده اند و نیز محلی به نام نائوس می باشد که محل اصلی عبادت است که در مرکز کلیسای کاریه واقع شده است. برای بازدید از چنین جایی باید با پاهایتان این مسیر را تا جایی طی کنید و البته تاکسی هم می باشد که می توانید استفاده کنید؛ اما پیاده روی برای رسیدن به چنین مکانی حال و هوای دیگری دارد. پس تور ترکیه را با بازدید از چنین مکان گردشگری جذاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *