سافرانبلو در تور ترکیه

تور ترکیه که گردشگران بسیاری را به همراه خود به شهر استانبول آورده می خواهد آن ها را از دیگر شهرهای تاریخی و زیبای خود هم مطلع کند. یکی از همین شهرها سافرانبلو می باشد که بسیار دیدنی و عالی است.

تور ترکیه که اکثریت گردشگران و توریست ها علاقمندند با آن سفر کنند، بیشتر به خاطر جاذبه های توریستی است که از روم باستان در شهرهای ترکیه به جا مانده است. پس در تور ترکیه خاطراتی را خواهید داشت که هیچ گاه از ذهن شما پاک نخواهد شد. پس با تور ترکیه ما همراه شوید تا از سافرانبلو بیشتر بدانید.

گفتنی است علاوه بر آن که کشور ترکیه پر از آثار تاریخی می باشد، نیز در این کشور می توانید زیباترین و بکرترین مناظر طبیعی را ببینید و از آنها لذت ببرید. این زیبایی ها که در این شهر ترکیه جمع شده است و آمیخته ای از تاریخ و طبیعت زیبای آن می باشد، این شهر زیبا در استان کارابوک ترکیه واقع شده است و تا مرکز استان یعنی شهر صنعتی کارابوک تنها ۱۰ کیلومتر فاصله دارد.

سافرانبلو در تور ترکیه

شهری با بافت تاریخی که هنوز هم در ترکیه بافت قدیمی خود را حفظ کرده است و تاکنون 1008 اثر تاریخی هم در آن به ثبت رسیده که شامل یک موزه خصوصی، 25 مسجد، 5 تا مقبره ، 8 چشمه تاریخی ، 5 حمام ترکی ، 3 کاروانسرا، یک برج تاریخی ساعت ، یک ساعت آفتابی، پل های تاریخی، قبرستان ها و صدها خانه تاریخی و عیره می باشد که همه و همه دیدنشان خالی از لطف نیست. سافرانبلو که این همه تعریف کردیم، توسط یونسکو به عنوان یک ناحیه بین المللی فرهنگی و یکی از میراث های جهانی ثبت شده است. مناظر طبیعی هم که در اینجا یافت می کنید یکی از آنها پارک چاملیک است که رنگ آمیزی جالبی هم در طبیعت این منطقه به راه انداخته است.

شهر تاریخی و دیدنی

غیر از جاذبه های گردشگری خود شهر که اشاره کردیم، یک جای دیدنی دیگری هم دارد که اسمش کریستال تراس می باشد. این تراس شیشه ای که روی دره توکاتلی ساخته شده است و یک منظره بسیار دیدنی پددی آورده است. کریستال تراسی که در سافرانبلو قرار گرفته حدودا 80 متر از سطح زمین ارتفاع دارد و طولش هم 11 متر می باشد. این تراس شیشه ای زیبا و هیجان انگیز که می توانید از روی آن به اعماق دره نگاه کنید، می تواند 750 تن وزن را تحمل کند و از سه قطعه شیشه ای به ضخامت 3 سانتیمتر درست شده است. با خیال راحت روی این تراس راه بروید که تا 400 نفر را جواب می دهد، اما تنها 30 نفر همزمان می توانند از منظره دره بهره مند شوند. فاصله شهر تا استانبول 414 کیلومتر می باشد.

کوچه پس کوچه های این شهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *