جایی که در تور تایلند تا به حال ندیده اید!

تور تایلند همه شما عزیزان را به جایی می برد که تا به حال ندیده اید!

اول از همه تا به حال به این فکر کرده بودید که چرا تور تایلند را انتخاب می کنید؟ اینکه تور تایلند چه ویژگی هایی دارد که جذبش می شوید؟ البته شاید پیش آمده باشد که حتی به تایلند نرفته باشید، اما اگر به عکس ها و تاریخ و فرهنگ این کشور سرکی کشیده باشید، می بینید که این روزها تایلند و ترکیه و دبی به مقاصد توریستی ایرانیان تبدیل شده اند. با توجه به تحریم ها در حال حاضر نسبت به خدماتی که به گردشگران ارائه می شود این کشور ها جزو ارزانترین کشورها برای سفر هستند.

گردشگران بسیاری که تایلند را به عنوان مقصدشان انتخاب کرده اند، معتقدند این کشور یکی از منظم‌ ترین و آرام‌ ترین کشورها برای سفر است چرا که آن ها به گردشگر احترام زیادی می‌ گذارند و حتی ارتباطات بین مردم تایلند نیز بسیار محترمانه و با آرامش است. مسافران تور تایلندی به همه شماهایی که سفری به این کشور نداشته اید پیشنهاد بسیار دارند که بازدیدی از این کشور زیبا داشته باشید و این فرصت طلایی را از دست ندهید. بیشتر از همه روی مکانی تایید دارند که شاید تا به حال درباره اش نشنیده باشید، رودخانه چائوپرایا بانکوک که در واقع مکانی برای تفریحات و گردشگری می باشد. می دانید تاریخچه این رود به چه شرحی بوده است؟! پس اجازه دهید از ابتدای قصه برایتان شروع کنیم.

جایی که در تور تایلند تا به حال ندیده اید!

تاریخچه رودخانه چائو پرایا در بانکوک تایلند، مانند سایر رودخانه های شهری، با شهری که در آن جریان دارد، گره خورده است. این مکان معمولا به دلیل خاک حاصلخیز و وجود ماهی فراوان، توسط مهاجران و گردشگران انتخاب می شود. پس از سقوط سلسله آیوتایا به دست پادشاهان برمه در 1767، سلطان جدید، تاكسین، منطقه‌ ای در كرانه غربی رود چائوفریا را به پایتختی انتخاب کرد كه بعدها تونبوری نامش شد. حکومت تاکسین هم که پایان گرفت، در سال 1782، پادشاه بودا یودفا چولالوكه پایتخت خود را بر كرانه شرقی رود چائوفریا و بانكوك امروزی قرارداد و به همان نام تشریفاتی كرونگ تپ ماها ناخون به معنی شهر فرشتگان را اطلاق كرد. وی همچنین سلسله چاكری را بنیان نهاد. به دستور او در 21 آوریل 1782 بانكوک رسما به عنوان پایتخت تایلند و جلوسگاه دولت برگزیده شد.

این رودخانه چائوپرایا بانکوک تایلند که تاریخچه طولانی هم داشت، یکی از بهترین دیدنی های تایلند  می باشد، و قلب بانکوک به شمار می رود. نه تنها به دلیل تاریخچه غنی این رودخانه بلکه به این دلیل که هر روز، 50000 گردشگر، به اینجا می آیند. کشتی های باری، محموله های خود را از این طریق جابجا می کنند. کودکان در آب های سرد آن به بازی و جست و خیز می پردازند. آلاچیق های چوبی نیز در اطراف آن وجود دارد. فضای مدرن و در عین حال سنتی، مذهبی و غیر مذهبی و خارجی و بومی، سفر شما به چائو پرایا را خاطره انگیز می سازد.  پنج اسکله در این رودخانه وجود دارد که قایق های آن، همگی توسط شرکت قایقرانی چائوپرایا تهیه شده است،‌ که هر روز از ساعت 6:00 تا 19:30، آماده خدمت رسانی به مسافران می باشد. جاده پرا آرتیت به موازات رودخانه چائو پرایا قرار دارد و در مسیر آن فروشگاه ها و مغازه های متنوع و رستوران ها و کافه های دنج با موزیک زنده قرار دارد. اگر می خواهید در تور بانکوک تایلند ثبت نام کنید و از دیدنی های بانکوک لذت ببرید، از مشاوره کارشناسان ما بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *