روستای مار کبری در تور تایلند

تور تایلند را در بین موجوداتی می خواهیم سر کنیم که شاید در نگاه اول بترسید! اما نگران نباشید چون در این روستایی که معرفی می کنیم این امر طبیعی است!

تور تایلند که توری هیجان انگیز به شمار می آید، البته از آن جهت که دفعه قبل شما را به یک جشنواره عجیب غریب بردیم حالا هم می خواهیم سری به روستای مارهای کبری بزنیم. یکی از روستاهایی که به نام روستای سانگا می باشد و به یکی از دیدنی های جذاب تایلند تبدیل شده است. به این ترتیب که 60 سال پیش پزشک تایلندی که در این روستا زندگی می کرده، به فکر این می افتد که برای روستا گردشگران خارجی جمع کند و آن ها را به اینجا بکشاند. او هم روستایی های خود را متقاعد کرد تا در خانه هایشان مار پرورش دهند؛ به همین دلیل است که این روستا به یکی از جذاب ترین دیدنی های بانکوک تبدیل شده و به عبارتی به روستای مار کبری معروف شده است. پزشک دهکده که به روستاییان گفته بود اگر مارهای زیادی را در این منطقه پرورش دهند، می توانند از آن ها برای اجرای نمایش های گوناگون استفاده کنند، روی این حساب نام و آوازه مارها همه جا پیچید و نقشه ای که پزشک در نظر داشت عملی شد. حالا روستای بانکوک سانگا ( Bangkok Sanga Village ) در شمال شرق تایلند در بین گردشگران به دهکده مارهای کبرا مشهور شده است. مطمئنا با سفر با تور تایلند از این روستا لذت خواهید برد.

روستای مار کبری در تور تایلند

در دهکده 140 خانه هست که هر خانه دیگر حداقل یک مار را پرورش می دهند. معمولا روستاییانی که در روستا هستند، مارها را درون جعبه های چوبی می گذارند و بیرون خانه نگهداری می کنند جعبه هایی که پر از مارهای سمی نظیر شاه کبراست تا مارهای کم خطرتر مانند پیتون. ورود به دهکده مارها همراه با ترس و هیجان است. به نظر توریست ها دهکده سانگا بیشتر شبیه یک پارک بزرگ با جاذبه های گردشگری دلهره آور می باشد. نمایش هایی هم که برگزار می شود، اینطوری است که مارها معمولا در یک جا نگهداری می شوند و برای اجرای هر نمایش، ماری که لازم است از جعبه بیرون آورده می شود.

بازی بچه ها با مار کبری

یکی از تماشایی ترین نمایش های مار کبری که در روستای بانکوک سانگا برگزار می شود مسابقه بوکس با مار است. در این نمایش خطرناک، حریف فرد، شاه کبراست. وقتی شاه کبرا را وارد زمین مسابقه می کنند مردی که قرار است با این مار کبری بجنگد روبروی اوست، تماشاچی ها هم تا می توانند از زمین مسابقه فاصله می گیرند تا مبادا مار به آنها حمله کند. اگرچه همه حرکات نمایشی که بوکسور روستایی در برابر شاه کبرا اجرا می کند بسیار عجیب به نظر می رسد، اما موضوع از همه عجیب تر، خونسردی روستاییان در برابر مارهای سمی است. معمولا بیشتر افراد از مار کبری و یا غیره می ترسند اما اهالی سانگا با دیدن مارها حتی از این موجودات فاصله هم نمی گیرند و جالب تر اینکه کودکان روستا هم با مارها دوستند و آن ها را در دست می گیرند. همه کودکان دهکده مارها، از بچگی یاد می گیرند که با مارها چگونه رفتار کنند و چگونه به آنها غذا بدهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *